Gretos Skaraitienės/„Fotobankas“ fotografija

Svečiuose pas D. Sakevičę. Namai, kuriuose gera būti

Svečiuose pas D. Sakevičę. Namai, kuriuose gera būti

Per aštuonerius metus net penkias gyvenamąsias vietas pakeitusi interjero dizainerė Dovilė Sakevičė gali atsikvėpti – po intensyvių statybų ir įrengimo darbų didžiąsias metų šventes sutiks savo namuose. Profesionalė neslepia, kad kurti namus sau buvo didelis iššūkis, tačiau rezultatas džiugina ne tik ją, bet ir visą šeimą.

 Dovile, papasakok, kaip jaučiasi interjero dizaineris kurdamas namus sau.

Nemeluosiu, kurti savo namų interjerą tikrai nebuvo lengva. Dirbdama su klientais suvokiu, kad jų poreikiai ir norai yra pirmoje vietoje, o kai bandai sutvarkyti savo erdvę, paprasčiausiai lieki vienui vienas. Reikia išsigryninti norus, nes negali priimti greitų sprendimų ir visa atsakomybė tenka tau.

Dažnai klientai pasakoja, kad kuriant interjero viziją labai sunku rasti bendrą kalbą su antrąja puse, tenka ieškoti kompromisų ir kai kuriuos norus pamiršti. Neslėpsiu, su vyru mes taip pat nesame vienodi, tad tikrai teko padirbėti, kad namų įsivaizdavimas tenkintų abiejų lūkesčius.

Džiaugiuosi, kad man buvo lengva greitai rasti daiktų savo namams. Ieškodama jų klientų interjerui visada atkreipiu dėmesį į tai, ką norėčiau matyti aplink save. Kurdamasi sutaupiau daug laiko, nes žinojau, kur galiu rasti tam tikrą dekoro elementą. Žinoma, už pabaigtus įrengti namus turiu būti dėkinga ir savo charakteriui – nemėgstu blaškytis tarp skirtingų daiktų ir dvejoti dėl savo pasirinkimo. Ši savybė padėjo visiškai įgyvendinti seniai susikurtą svajonių namų viziją.

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

Ar buvo neįprastų antrosios pusės reikalavimų?

Didžiausia diskusija kilo dėl dvidurio šaldytuvo ir laisvai pastatomos vonios. Šaldytuvas su ledukų gaminimo funkcija buvo vyro svajonė, o dėl mano svajonės – vonios – jis buvo labai skeptiškas ir kategoriškas. Tačiau, kaip ir minėjau, kompromisas buvo pasiektas: vyras džiaugiasi šaldytuvu, o aš vonia! (Juokiasi)

Kas buvo interjero, spalvų ir medžiagų pasirinkimo inspiracija?

Idėjos atspirties taškas – miegamojo vonios plytelės. Jas pamačiau salone dar tuomet, kai nebuvome įsigiję sklypo namui. Tuo metu jos man padarė neišdildomą įspūdį. Žinoma, parūdijusio metalo atspalvis ir raštas yra labai drąsus pasirinkimas. Jie tinka tikrai ne kiekvienai erdvei. Todėl vonios kambarį pamačiusiems ir nuostabos ištiktiems svečiams paaiškinu, kad šias plyteles pasirinkau savo namams todėl, nes neradau nė vieno drąsaus kliento. (Juokiasi)

Taigi prasidėjus namo projektavimo darbams dėl vieno buvau tikra – vonioje bus būtent šios plytelės. Kadangi jos yra modernaus urbanistinio stiliaus, tokią bandėme išlaikyti ir viso interjero atmosferą. Vonios kambariams rinkomės netradicinių atspalvių ir raštų akmens masės plyteles, lubas, kur galėjome, palikome betonines, o svetainėje nepabijojome minimalizmo ir tamsių spalvų.

Beno Šileikos fotografija

Labai drąsu interjere naudoti nemažai juodos spalvos elementų. Kas lėmė šį pasirinkimą?

Savo klientams nuolatos kartoju, kad reikia rinktis tuos atspalvius, kurie jiems patiems labiausiai patinka. Kai kurie bijo naudoti pilkus atspalvius, nes šie ir taip žmogui yra artimi – matomi aprangos detalėse, aksesuaruose. Tačiau jeigu žmogus būtent pilkoje aplinkoje jaučiasi geriausiai, tai kodėl ir jo erdvėje nepritaikius tokių atspalvių? Juk namai turi būti ta vieta, kurioje atsipalaiduojame ir drąsiai galime būti savimi.

Su juoda taip nutiko mano namuose. Visuomet juos įsivaizdavau kupinus tamsių detalių, sunkius, bet šiltus ir jaukius. Iš karto žinojau, kad ant juodų korpusinių baldų bus geriau matomi nešvarumai ir vaikų pirštų atspaudai, todėl juos teks dažniau valyti. Vis dėlto vaikai mūsų namuose laisvi – jiems tikrai nedraudžiama liesti tam tikrų paviršių.

Be to, jeigu įsižiūrėsite, juodų daiktų nėra tiek jau ir daug – tamsumą puikiai atsveria šiltos medžio imitacijos detalės, kurios erdvei suteikia jaukumo.

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

Kas, kuriant namus, pareikalavo daugiausiai jėgų ir pastangų? Su kokiais sunkumais teko susidurti juos įrengiant?

Didžiausias galvosūkis buvo tinkamai suplanuoti erdvę. Namo architektų siūlomas planas mums nepatiko, tad teko jį koreguoti. Susidėliojome prioritetus: vietoj numatytos virtuvės salos pastatėme didelį valgomojo stalą, o numatytoje valgomojo erdvėje įkūrėme darbo kambarį. Taip pat suprojektavome nemažai vietos daiktams sandėliuoti, padidinome prieškambarį, įrengėme daug skirtingų apšvietimo opcijų ir stengėmės išlaikyti kuo erdvesnę svetainės zoną. Visuomet akcentuoju, kad interjeras prasideda nuo tinkamo gyvenamosios vietos planavimo pagal kiekvienos šeimos poreikius.

O statybos visgi yra statybos… Nenuostabu, kad tam tikrų dalykų nutinka. Džiaugiuosi, jog mūsų meistrai tikrai geri, nors be kuriozų neapsieita. Nežinau, kaip jiems pavyko mus įtikinti, kad betoninių lubų siūlės geriau atrodys užglaistytos. Pamatę tamsias „pataisytas“ siūles su vyru buvome šokiruoti. Teko pirkti dažus ir papildomai tas vietas apdailinti. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera – po „taisymo“ lubos įgavo vientisumo įspūdį ir tapo puikiu, dekoratyviu interjero elementu.

Vienas labiausiai nustebinusių dalykų buvo grindų klojimo laikas. Atsižvelgdami į tai, kad namuose yra mažų vaikų, rinkomės vinilinę dangą, nes ji praktiška, atspari, lengvai prižiūrima. Buvau įsitikinusi, kad visas grindis eglute galima sudėti per tris dienas, o realybė tokia, kad meistras darbavosi ištisas dvi savaites. Tačiau skųstis tikrai nėra kuo – jos nepriekaištingos!

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

Prisipažink, ar yra dalykų, kurie nepasiteisino? Ką, esant galimybei, nedvejodama pakeistum?

Labai geras klausimas! (Juokiasi) Nors ir keista, bet ne. Intensyviai ir rimtai kūrėme namo planą, interjerą, tad per pusę metų jau būtume pastebėję, kad kažkas kliūva, nepatinka ar nepasiteisina. Įgyvendinome savo idėjas ir susikūrėme namus, kuriuose gera būti. Kol kas jais nuoširdžiai džiaugiasi visa šeima!

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

 

Sprendimai, kuriais labiausiai didžiuosiesi, yra…

Labiausiai didžiuojuosi spalvų pritaikymu ir išpildyta interjero harmonija. Prie mano mylimų plytelių miegamajame pritaikytos veliūrinės užuolaidos ir sukurtas visos spalvinės gamos perėjimas iš vonios į kitus kambarius. Neutraliausi liko vaikų kambariai atsižvelgiant į tai, kad jie auga ir keisis ne tik jų poreikiai, bet ir erdvė. Todėl vaikų kambarių nuotaika yra sukurta spalvotais žaislais, dekoro elementais.

Namų autentiškumą sukuria ne tik naujos detalės, bet ir daiktai, kurie yra sentimentalūs bei brangūs širdžiai. Pas mus tai abstraktūs paveikslai, kurių vienas kabo darbo kambaryje, o kitas – svetainėje. Juos parsivežėme iš mano tėvų namų prieš daug metų. Tuo metu, gyvendami vieno kambario bute, neturėjome kur jų pakabinti, tad net devynerius metus laikėme supakuotus garaže. Kai jau gyvenome šiame name vieną dieną vyras juos parvežė ir išpakavę negalėjome patikėti – jie ne tik atrodė lyg nauji, bet ir spalviškai derėjo prie namų interjero! Tai tikras įrodymas, jog meno kūriniai yra nepavaldi laikui investicija, kuri gali keliauti iš kartos į kartą.

Be to, namuose labai vertinu netradicinius elementus. Vienas iš jų – juodos durys ir grindjuostės. Be galo norėjau išryškinti duris, sukurti kitokio, modernaus, interjero vaizdą.

Gana įdomu buvo kabinti pilkas dienines užuolaidas. Tiesą sakant, tai yra visiškai nauja interjero dekoro tendencija – baltos užuolaidos po truputį pamirštamos, o vis dažniau parenkamos prie erdvės kolorito derančios lengvos dieninės pilko atspalvio užuolaidos. Jas savo namuose pakabinau dviem eilėmis – taip sukuriamas švelnus spalvų žaismas. Paminėsiu, jog daug kur naudojame ir plačias medines žaliuzes. Jos atrodo prabangiai, lengvai prižiūrimo, pro jas į kambarius galima įleisti šviesos.

Man labai patinka netradicinė architektūra: aukštos lubos, langai, didelė erdvė ir tai, kad gyvename vieno aukšto name. Po gyvenimo kotedže mums tai – didelis privalumas.

Gretos Skaraitienės/„Fotobanko“ fotografija

Ar kurdama savo svajonių namus vadovavaisi visais klientams duodamais patarimais? Gal vieną kitą pasilaikei vien tik sau?

Visuomet klientams teigiu, kad namai turi būti praktiški ir tarnauti jiems, o ne atvirkščiai. Nieko neslepiu, būtinai informuoju apie visų paviršių ir audinių priežiūros subtilybes. Dabar su klientais galiu dalintis visa patirtimi, nes turiu namus, kuriuose verda gyvenimas ir kurie nori nenori turi būti prižiūrimi.

Savo namus kūriau turėdama vienintelį tikslą – kad juose visai šeimai būtų gera. Kur, jeigu ne namuose, mes jausimės laimingi? Po įtemptos darbo dienos sugrįžę į savo erdvę turime mokėti atsipalaiduoti. Todėl labai svarbu suprasti, tarp kokių spalvų ar daiktų mes jaučiamės geriausiai.

Nebijokime atsikratyto to, kas mus erzina, ir nebijokime detalių, kurios suteikia interjerui vientisumo. Kurkime svajonių namus pagal save palaipsniui, neskubėdami. Nepamirškime, kad, kai visi daiktai apgalvoti ir suderinti, ir pats žmogus jaučia ramybę bei harmoniją.

 

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (30)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų