Ioannaʼos Roufopoulou fotografija

Svajonių namo vardo vertas statinys

Svajonių namo vardo vertas statinys

Graikijoje, Egėjo jūros skalaujamame Atikos pusiasalyje, stovi svajonių namo vardo vertas statinys. 1960 m. jį suprojektavo garsus graikų architektas modernistas Aris Konstantinidis, o šiuolaikinių gyventojų poreikiams neseniai pritaikė dizainerė Katerina Veremi Xynogala.

Interjero dizainerė nekeitė pagrindinių namo konstrukcijų, bet interjerą atnaujino iš esmės: pakeitė baldus, aksesuarus, grindų dangą, spalvas ir pergalvojo apšvietimą. Senus didžiulių langų rėmus ji nusprendė pakeisti šiuolaikiniais, gerai izoliuotais, tačiau išlaikė dydžius ir tamsią spalvą. „Senas marmuro grindų plokštes išėmėme ir paklojome naujas, kiek įmanoma išlaikydami namo estetiką“, – sako K. V. Xynogala.

Ioannaʼos Roufopoulou fotografija

Kad namas būtų erdvesnis, interjero dizainerė atsisakė kai kurių pertvarų, dalijusių jį į mažus kambarėlius. Erdvioje virtuvėje iš graikiško marmuro ji suprojektavo virtuvės salą. Ryškiu elementu tapo iš parketlenčių padarytos sieninės spintos ir platus medinis pietų stalas.

Svetainėje, išsaugotoje akmeninėje židinio sienoje, interjero dizainerė įtaisė tos pačios medžiagos lentynas, kuriose atsirado žalių aksesuarų. Originali akmeninė siena yra akcentas ir pagrindinėje gyvenamojoje erdvėje bei rūsyje.

Ioannaʼos Roufopoulou fotografija

Sandėliavimui iki šiol naudotas rūsys po rekonstrukcijos virto poilsio zona su vyno rūsiu, pagalbine virtuve, televizijos erdve ir bibliotekoje paslėptu ekranu.

Iš virtuvės ir miegamojo galima patekti į vidinį kiemą. K. V. Xynogala čia sukūrė tingaus poilsio zoną, kurią apstatė Doshi Levien ir Patricijos Urguiola sukurtais „Kettal“ baldais. Šio gamintojo baldai laukia svečių ir kitame, pietums atvirame ore skirtame kiemelyje.

Ioannaʼos Roufopoulou fotografija

Nors pagrindinis namas tikrai erdvus, svečių viešnagėms skirtas tame pačiame sklype stovintis akmeninis namelis su dviem kambariais, vonia ir nedidele virtuve. Erdves skiria vietą taupančios slankiosios durys.

Galerija

Komentarai

  • Kiekvienas svajoniu nama isivaizduojame savaip. Mes irgi savaja svajone bandeme ispildyti : https://www.leojar.lt/86-foteliai kompanijos pagalba. Esame isrankus, todel isirengti svetaine buvo sudetinga, turejom rasti kompromisa tarp musu ir kompanijos kuri irenginejo svetaine.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų