Stabilizuotų augalų idėjos namams

Stabilizuotų augalų idėjos namams

Norint, kad namai sužaliuotų, galima kurti ne tik vertikalias gyvų lapuočių sienas, bet ir stabilizuotų augalų kompozicijas. Jos ilgalaikės ir nereikalauja priežiūros. „Gaja Decor Group“ projektų vadovas Dainius Krikščiukas pataria, kaip išradingai, taupiai ir kūrybiškai suteikti savo namams žalios gyvybės.

• Stabilizuoti augalai – tai natūraliai gamtoje užauginti augalai, kurie gražiausiame vegetacijos etape nuskinami ir apdorojami taikant naujausias šiuolaikines technologijas, todėl nuskinti nevysta ir nedžiūva daug metų. Jie išlieka elastingi, minkšti, natūralios struktūros ir kvapų. Daug eterinių aliejų turintys augalai, pavyzdžiui, levandos ar eukaliptai, kvepia net kelis mėnesius.

Parduotuvės „Audimas“ siena.

• Stabilizacijos procese nenaudojami toksinai ar kitos žmogaus sveikatai kenksmingos medžiagos. Stabilizuotų augalų kompozicijų gali būti gyvenamosiose patalpose, restoranuose, kavinėse, viešbučių kambariuose, biuruose ir t. t.

• Stabilizuoti augalai ypač tinka ir patinka žmonėms, kurie dėl laiko stokos negali deramai prižiūrėti natūraliai augančių augalų, tačiau nori žalumos ir gerai jaustis patalpose, kuriose praleidžia daugiausiai laiko. Tokius augalus galima visai pamiršti: jų nereikia laistyti, persodinti, karpyti ar genėti, nebūtina laikyti tiesioginėje saulės šviesoje.

• Gėlių ir augalų kompozicijas galima kurti pagal individualius kiekvieno žmogaus poreikius. Samanų sienas įmanoma „užauginti“ ant sienų, lubų, grindų, šviestuvų, baldų ir kitur. Nei forma, nei tūris, nei dydis nekliudo. Dekoracijos gali būti kuriamos dvimatėje arba 3D plokštumoje, erdvėje. Stabilizuotų augalų dekoracijoms, žaliosioms sienoms, žydinčių gėlių kompozicijoms kurti nereikia išankstinio pasiruošimo, hidroizoliacijos ar laistymo sistemos. Nėra ir rizikos, kad, pavyzdžiui, sugedus laistymo sistemai bus aplietos patalpos.

YOKO studija.

• Svetainės, vonios, virtuvės kambarius galima „apželdinti“ tiek dideliais, tiek mažais stabilizuotų augalų paveikslais, mažomis dekoracijomis. Neapsiribokite vien kvadratinėmis kompozicijomis. Vis dažniau siūlome standartizuotus apvalius įvairaus skersmens paveikslus, kurie interjeruose atrodo labai žaismingai ir gyvybingai.

• Nebijokite spalvų! Stabilizuotų augalų pasirinkimas ypač didelis: nuo gėlių iki lygių samanų, jų kupstelių ar tradicinių skandinaviškų samanų, kurios yra net 28 skirtingų atspalvių. Iš didelės spalvų gamos augalų galima dėlioti mozaikas, piešinius, ornamentus.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų