Leono Garbačausko fotografija

Sporto klubo interjeras: daugiau šviesos

Sporto klubo interjeras: daugiau šviesos

Sporto klubo „Hobby Fitness“ interjerą kūrusi interjero dizainerė Miglė Gruodytė sako, kad šis projektas gerokai skiriasi nuo kitų, daugeliui jau įprastų sporto klubų interjerų. Vienas pagrindinių užsakovo reikalavimų, kad sportuoti užsukę klientai galėtų mėgautis šviesia aplinka.

Stebint šiuolaikines sporto klubų interjero tendencijas galima susidaryti įspūdį, kad čia dominuoja tamsios spalvos, efektas dažnai sustiprinamas ir atitinkamu apšvietimu. Nepaisant to, M. Gruodytės užsakovai siekė atsispirti vyraujančioms tendencijoms ir sukurti išskirtinį sporto klubo konceptą, kur, priešingai nei įprasta, būtų skiriamas didesnis dėmesys šviesai.

Leono Garbačausko fotografija

„Siekta sukurti jaukias ir malonias erdves, nepriklausomai nuo paros meto ar sezono. Užsakovas turi nemažai patirties sporto klubų srityje, todėl buvo kreipiamas dėmesys ir į psichologinius aspektus, tokius kaip sportavimo efektyvumas ir didesnė motyvacija šviesioje aplinkoje“, – pasakoja interjero dizainerė patvirtindama, kad tinkamas sporto klubo interjeras turėtų pasižymėti ne tik estetiška, bet ir motyvuojančia aplinka.

Kuriant sporto klubo interjerą buvo svarbu atsižvelgti ir į tai, kad jame sportuoti galima ištisą parą. Kaip sako M. Gruodytė, todėl reikėjo daugiau dėmesio skirti apšvietimui, jis turėjo būti tikslingai suplanuotas, suderintos skirtingos apšvietimo grupės – funkcinės, akcentinės, taip pat pritaikytas prieblandinis apšvietimas.

Leono Garbačausko fotografija

Interjero dizainerė akcentuoja, kad norint, jog interjere netrūktų šviesos, apšvietimo grupės buvo dėliojamos taip, kad bendras išsklaidytas apšvietimas būtų maksimaliai geras. Grupinių treniruočių salėje, buvo nuspręsta nedengti lubų, dėl to reikėjo ieškoti sprendimų, kaip užmaskuoti komunikacijas – tam pasirinkti apvalūs persidengiantys šviestuvai.

Apvalios formos pasirinktos ne veltui, jos kartojasi kituose interjero elementuose ir yra susijusios su klubo firminiu stiliumi. Panašus principas pasitelktas ir treniruoklių salėje. „Ten buvo priimtas sprendimas šviestuvų pagalba vizualiai sukurti lubų aukštį, efektas sustiprintas dažant sienas iki numatytos vietos“, – paaiškina M. Gruodytė.

Ir praktiška, ir jauku

Kuriant sporto klubo interjerą svarbus ir praktiškumas. Daugiau dėmesio skiriama naudojamoms medžiagoms, jos turi būti patvarios ir greitai nesidėvinčios. Taip pat svarbu užtikrinti, kad jų priežiūra nebūtų sudėtinga, o paviršiai – higieniški.

Leono Garbačausko fotografija

Nors įprastai sporto klubuose daug dėmesio jaukumui neskiriama, tačiau M. Gruodytė siekė sukurti šiltą atmosferą. Tam ji pasirinko medžio elementus. „Norėjosi nutolti nuo industrinio interjero sąvokos, todėl kaip netikėtas akcentas buvo pasirinktas PVC dangos imituojančios parketo klojimą eglutės principu. Medis visuomet sušiltina bet kokią erdvę“, – įsitikinus M. Gruodytė. Medžio akcentai naudojami grindims, sienoms ir persirengimo kambario spintelėms.

Interjero dizainerė M. Gruodytė sako, kad siekiant sukurti vientisą interjerą kartu su klientais buvo renkamasi ir sporto inventorius. Kiek įmanoma stengtasi jį derinti prie bendro sporto klubo interjero pagal spalvas ir medžiagas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų