Germano Borrelli nuotr.

Šiluma akmeniniame bute

Šiluma akmeniniame bute

Nors akmuo ir namų jaukumas atrodo nesuderinami dalykai, italų interjero dizainerė Elisa Ossino mano kitaip. Įgyvendindama salono „Salvatori“ vadovo Gabriele Salvatori buto projektą ji nesibaimino, kad marmuro, terrazzo ir kitokio akmens paviršiai sukurs šaltą atmosferą.

XIX a. statyto namo bute net natūralios šviesos blyksniai atrodo lyg apgalvotas interjero akcentas. Pro aukštus langus sklindanti šviesa pagyvina sodrius sienų atspalvius ir šaltus akmeninius paviršius.

Italijoje esantį butą galima skambiai vadinti dizaino įmonės „Salvatori“, kuri naudoja akmenį, vizitine kortele. Šalia salono „Casa Salvatori“ įrengtas butas turėjo tapti erdve, kur prekės ženklo savininkas G. Salvatori galėtų susitikti su dizaineriais ir architektais, aptarti būsimus projektus. Jis yra itin patogioje vietoje – nuo salono skiria tik kiemas, todėl atrodo lyg erdvės pratęsimas.

Germano Borrelli nuotr.

Pažįstamas stilius

Ne vieną projektą salono vadovui G. Salvatori kūrusi interjero dizainerė E. Ossino jau gerai žinojo, kokie yra jos užsakovo lūkesčiai. Bendradarbiavimas ir pasitikėjimas padėjo pasiekti abi puses tenkinantį rezultatą, o ir įkvėpimo nereikėjo toli ieškoti – užteko prisiminti ankstesnių metų „Salone del Mobile“ sėkmę ir visuomenės susidomėjimą bendrais darbais.

Įgyvendinant projektą svarbų vaidmenį atlieka spalvos. Šiame bute dominuoja intensyvūs ir drąsūs – žalios, rožinės ir pilkos – atspalviai. Kiekvienas kambarys pasižymi savitomis detalėms, pavyzdžiui, bendrosios zonos sienos nudažytos sodriai žaliai, o efektas sustiprinamas naudojant akmens ir metalo detales, tinkamą apšvietimą.

Į šiuolaikinį interjerą harmoningai įsilieja ir klasika dvelkiančios detalės: židinys ir pastaruoju metu vėl į populiarumo viršūnę grįžusios betono mozaikos plytelių grindys.

Germano Borrelli nuotr.

Pabrėžti tai, kas svarbu

Rinkdamasi baldus E. Ossino daug dėmesio skyrė jų proporcijoms ir medžiagai. Buvo svarbu, kad priimti sprendimai padėtų interjere pabrėžti marmurą. Pagrindinė projekto idėja – iš naujo interpretuoti erdvę, naudojant netradicinius ir ryškius akcentus. Pasirinktos interjero detalės padeda sukurti paveikslus primenantį trimatį vaizdą – tam naudojami baldai ir kiti dizaino elementai. Viskas derinama pagal kontrasto principą.

Kuriant virtuvės spintelių dizainą buvo pritaikyta gerokai sušiuolaikinta marketri technika. Vietoj įprasto medžio čia panaudotos marmuro detalės, iš kurių sudėtas ornamentas. Dėl šios technikos spintelių durelės primena didelę tapytą drobę, skirtumas tik toks, kad panaudoti ne dažai, o akmuo.

Visame bute netrūksta tradicinių salono „Salvatori“ elementų, bet vonios kambaryje jų ypač daug. Mistiškumo atmosferai suteikia interjero dizainerės pasirinkti tamsūs atspalviai. Efektą sustiprina natūralaus akmens „Tratti“ plytelės, ryškus metalo ir akmens duetas.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų