Vytauto Dranginio fotografijos

Senamiesčio tąsa

Senamiesčio tąsa

Planuodamos šio sostinės senamiesčio buto interjerą architektės Eglė Prunskienė ir Ieva Prunskaitė (studija „Prusta“) apgalvojo įvairius galimus scenarijus. Šalia klubo „Tamsta“ esančiame nuomai skirtame bute gali gyventi klube muzikuojantys atlikėjai, šeima ar draugai ar šiaip Vilniumi atvažiavę pasigrožėti užsieniečiai.

Kalbėdama apie spalvingo buto interjerą I. Prunskaitė pirmiausia prisimena savitą senamiesčio dvasią, kurią pajuto vos įžengusi į vidų. Nors patalpos neatrodė labai šviesios, po rekonstrukcijos jos pasikeitė – tapo jaukios ir šiltos. „Labai norėjome spalvų, gyvybės. Senamiestis juk spalvotas, jame nėra nė vieno balto namo. Pasirinkta rausva yra tarsi pro langus matomų Vilniaus bažnyčių atšvaitai“, – sako architektė ir priduria, kad interjerą papildo pro langus atsiveriantys senojo miesto vaizdai.

Projekto bendraautorė pasakoja, kad pirmiausia teko pakeisti buto planą. Taip atsirado nedidelė virtuvė su svetaine, du miegamieji ir du vonios kambariai šalia jų.

Virtuvė suformuota mažinant miegamąjį atsiradusioje nišoje. I. Prunskaitė sako, kad šitaip ji integruota į bendrą erdvę. Be to, optiškai padidėjo svetainė, kurioje – vos keletas baldų: moderni sofa, krėslas, stalelis ir erkerinio lango nišoje stovintis antikvarinis stalas. Pastarajam atsiskleisti, pasak pašnekovės, padeda modernios lakoniškų formų kėdės.

Iš poliuretano pagamintas sienų dekoras (salonas „Solid Decors“) paryškina klasikinį stilių.

Holo drabužių spinta įtaisyta arkos formos nišoje – tai senosios architektūros palikimas. Arka, paryškinta sodria rausva spalva, yra ir visų apartamentų vyraujantis akcentas. Arkos motyvą „Prusta“ architektės atkartojo ir lubose. Jo paskirtis ne vien estetinė, bet ir praktinė – paslėpti rekuperacinės sistemos vamzdžius.

Be klasikinio eglutės rašto grindų, gyvenamajame kambaryje panaudotos raštuotos mėlynos plytelės, kurios, kaip sako I. Prunskaitė, primena senąsias Vilniaus laiptinių grindis.

Bute įrengti du miegamieji – rausvasis ir mėlynasis. Rausvasis suplanuotas taip, kad prireikus lovas būtų paprasta išskirti. Sienoms puošnumo suteikia klasikinis gipso dekoras. Abiejų miegamųjų languose stovi patogūs krėslai – senamiesčio panoramai stebėti.

Kiekvienas miegamasis turi atskirą vonios kambarį.

 

 

 

 

 

Rausvajam priklausantį sanitarinį mazgą architektės įrengė buvusiame sandėliuke. „Kadangi patalpos plotas nedidelis, nusprendėme ją nudažyti baltai, tik lubas, priešingai standartiniams sprendimams, nudažėme tamsesne spalva. Tai optiškai praplatino erdvę“, – aiškina I. Prunskaitė. Retro nuotaikos patalpai suteikia ir plytų formos plytelės.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų