(„Global Image Creation“ nuotr.)

Pilote, į „7132“!

Pilote, į „7132“!

Valso kaimas Graubiundeno (pranc. Grisons) kantone Šveicarijos pietvakariuose nei didelis, nei mažas – 1000 vietinių gyventojų, 1000 nakvynės vietų turistams, tūkstantis avių. Ir idiliška, archajiška gamta, kurioje atsirado vietos ateities vizijoms. Bet tokiais dalykais Šveicarijoje neišgarsėsi.

Garsus savo terminėmis maudyklėmis Valsas buvo apie šimtą metų – iki dar labiau išgarsėjo spa kompleksu, 1996 m. suprojektuotu Peterio Zumthoro (kuris taip pat juo išgarsėjo). Visas šis garsas yra tik virtualus – iš tiesų Valse ir toliau vyrauja ramybė ir santūrumas. Net ir naujojo komplekso pavadinimas kuklus kaip pašto kodas, tačiau naujasis viešbutis „7132“ siūlo pabėgti nuo vidutiniškos aplinkos (ir vidutiniškų kainų) į retai šiame pašėlusiame gyvenimo tempe randamą tikrą prabangą ir išskirtinę atmosferą. Tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena akimirka, nes „7132“ aprūpina išskirtine architektūra ir dizainu, išskirtine virtuve ir pasaulinio lygio spa.

Komplekso savininkai teigia sukūrę unikalią turizmo koncepciją, paremtą vietinių vertybių išsaugojimu, taip kurdami nuolat kylančią vertę.

Legendiniai Valso mineraliniai šaltiniai iš Šv. Pėterio aprūpina 30 laipsnių vandeniu komplekso termines maudyklas. Rūstus ir griežtas kaip vakarinis Materhorno šlaitas P. Zumthoro sukurtas interjeras, išklotas 60 000 plokščių vietinio kvarcito, iš toliau (ar nuotraukose) atrodančio kaip koks betonas. Visas pastatas ir yra iš monolitinio betono ir puikiai dera prie neišdailintos vietinės aplinkos.

Galerija

Viešbutis susideda iš dviejų pastatų – penkių žvaigždučių „7132“ viešbučio ir prijungto „7132“ Architektų namo, kuriam numerius suprojektavo ne mažesnės ne Pritzkerio premijos laureatas P. Zumthoras architektūros pasaulio žvaigždės Tadaas Andas, Kengas Kuma ir Thomas Maynas.

Viešbutis po rekonstrukcijos bus atidarytas šių metų vasarą. Jame bus 15 privačių 50 kvadratinių metrų ploto spa kambarių ir 3 vieno miegamojo apartamentai, kiekvienas su garine vonia vonios kambaryje. Prie jų prisidės 3 nauji dviviečiai ir vienas vienvietis numeris, pro langus atveriantys kvapą gniaužiančius kalnų vaizdus. Tris stulbinančius penthauzo numerius viršutiniame aukšte suprojektavo Kengas Kuma. Užteks pasakyti, kad į jų kainą įskaičiuotas atskraidinimas malūnsparniu.

Architektų namuose

Peterio Zumthoro suprojektuoti kambariai dekoruoti nuo Renesanso laikų žinoma skaljolos tinkavimo technika ir ranka tapyto Habutai šilko užuolaidomis. Kengo Kumos interjerai pagerbia subtilią japonų baldžių meistrystę. Svečias kambaryje apsuptas ąžuolo medienos kokonu. Elegantiško dušo kambario centre pagrindas pagamintas iš vietinio akmens, o Tadao Ando interjerai primena subtilius japoniškus arbatos namelius. 2016 m. „7132“ papildė JAV architekto Thomo Mayno projektai. T. Maynas yra trečias po P. Zumthoro ir T. Ando Pritzkerio laureatas, kurį pavyko pasikviesti „7132“.

Restoranai

Galerija

„7132 Silver“ 2016 m. rugpjūtį gavo antrąją Michelino žvaigždę. Šefas – Svenas Wassmeris.

„7132 Red“ šefas Ulfas Bladtas siūlo šiuolaikinę virtuvę iš vietinių ir viso pasaulio produktų. Raudonajame restorane telpa iki 90 žmonių.

„7132 Blue“ puikiai tinka popiečio arbatai ar aperityvui. Vakare gyvai groja džiazas.
„Pizzeria DaPapà“ šefas Cesarė Zucca čia kasdien švenčia dolce vita. Lankytojus supa autentiški baldai ir „Cinecitta“ atmosfera.

Truputis istorijos

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Valso terminės maudyklos paminėtos dar 17 amžiuje. 19 a. gydytojai rekomendavo Valso maudyklas odos ligoms gydyti. Tačiau tikrasis poilsinis turizmas čia prasidėjo 1964 m., kai vokiečių pramoninkas Kurtas Vorlopas rekonstravo senąją sanatoriją į (tiems laikams) šiuolaikišką gydomąjį kurortą. 1983 m. prasideda įdomybės: viešbutį ir maudyklas įsigijo vietos savivaldybė ir pasamdė beveik visame Graubiundeno kantone žinomą architektą Peterį Zumthorą suprojektuoti naująjį spa. Vos 1996 m. po pasaulį pasklidus pirmosioms nuotraukoms, kritikai Zumthoro darbą paskelbė drąsos ir estetikos pamoka visiems. Pastatas jau 1998 m. buvo paskelbtas saugotina nacionaline vertybe, o architektas galiausiai 2009 m. apdovanotas prestižiškiausia pasaulyje Pritzkerio architektūros premija už viso gyvenimo kūrybą.

2012 m. savivaldybė, suvokdama pokyčių poreikį, viešbutį ir maudyklas pardavė vietos verslininkui Remui Stoffeliui, kuris ėmėsi investuoti į kurorto ateitį. Visas kompleksas buvo renovuotas ir išplėstas tam, kad įtiktų išrankiems šiuolaikiniams klientams. Jau sukurti nauji planai, kaip paversti Valsą tikra šiuolaikinės architektūros Meka.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų