Leono Garbačausko fotografijos

Patogi estetika

Patogi estetika

Sostinės Naujamiestyje namus šeimai kūrusiai dizainerei Miglei Gruodytei teko du iššūkiai: standartinį interjerą paversti nestandartiniu, funkcionaliu ir estetiškai sutalpinti visus šeimos narius – tėvus, du vaikus ir du keturkojus augintinius.

„Sunkiausia buvo tai, kad atėjome dirbti į butą su pilna apdaila, t. y. su grindimis, pertvaromis, nudažytomis sienomis, durimis, įleidžiamais šviestuvais ir apšvietimo sistema“, – sako interjero studijos „Dudesign“ įkūrėja.

Sąlygiškai nedidelę erdvę reikėjo maksimaliai pritaikyti įvairiems scenarijams, todėl M. Gruodytė pirmenybę teikė išskleidžiamiems, padidinamiems baldams, kad jie būtų lengvai naudojami įvairiose situacijose. Iš dalies ji pakeitė ir senąją apdailą: vaikų kambarį išklijavo tapetais, perdažė miegamąjį, kitas sienas pridengė baldais ir užuolaidomis. „Vienas įdomesnių sprendimų – pasiūliau klientams praplatinti palangę ir padaryti vietą atsisėsti. Tikiu, kad ją pamėgs ne tik katinas, bet ir vaikai, o gal ir suaugusieji“, – šypsosi ji.

Prieškambario siena panaudota spintoms. Viena – nepastebima – slepiasi po veidrodinėmis durimis, po kita, pakabinta, meistriškai įkomponuotas šuns narvas. Interjero kūrėja sako, kad augintinio vieta suprojektuota taip, kad ateityje, atsisakius narvo, būtų galima pratęsti viršutinę spintą su vertikaliai frezuoto rašto durelėmis.

Jaukumo ir išskirtinumo interjerui suteikia „Užuolaidų pasaulio“ meistrų siūtos užuolaidos.

Vertikalus raštas pasikartoja ir kitose vietose: prieškambarį ir gyvenamąją erdvę skiriančioje ažūrinėje sienelėje, lentynose, miegamojo spintoje. „Pirmiausia kilo virtuvės baldo idėja, vėliau prie jos prijungėme ir likusį buto konceptą. Vertikali linija gražiai pailgina patalpas“, – savo sumanymą ją kartoti interjere paaiškina M. Gruodytė.

Interjero dizainerė sako, kad pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu renkantis tekstūras ir medžiagas tapo ją žavintys mid-century ir postmodernizmo stiliai. Bendram buto koloritui ji pasirinko pilkus, šiltus medžio ir auksinius atspalvius. Interjero kūrėja sako, kad radusi pilkai dažytas buto sienas iškart nusprendė joms jaukumo ir šilumos suteikti medžio elementais, o paskutiniu akcentu tapo aukso spalvos užuolaidos. „Norėjosi postmodernistinio vaibo, tad naudojome vertikalų frezavimą, atvirų metalo konstrukcijų baldus ant pakeltų kojyčių“, – kalba dizainerė.

 

Galerija

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (28)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų