(„Vicugo foto“ nuotr.)

Pasakų kotedžas

Pasakų kotedžas

Architektai Danielis Pérezas ir Felipė Araujas penkiasdešimtųjų sudurtinį miesto namą Madride rekonstravo į jaukius jaunos šeimos namus.

Laiptelis ar du nuo gatvės – ir mes jau priekiniame kieme, pilname žalumos ir gėlių. Kvepia levandos. Namą iš trijų pusių supa sodelis, o baseinas su terasa įrengtas šiaurinėje pusėje (Ispanija!). Iš ten didžiulės stiklinės durys veda į pirmojo aukšto svetainę, kurioje dominuoja trisdešimt vertikalių „kvadratų“ knygų medinėse lentynose, kurias šeimininkai persivežė iš senųjų namų.

Namo statybos laikus menantys foteliai kviečia įsitaisyti patogiai su klasikos tomeliu. Bet kalbant apie klasiką, niekas nepralenks konjako spalvos Chesterfieldo sofos. Net ir XIX amžiaus prancūzų valstiečio pietų stalas. Iš svetainės patenkame į atskirą, bet atvirą virtuvę, kurioje dominuoja masyvus sieninis šeimos stalas – akivaizdžiai besisendinantis kartu su giminaite komoda baltos santūrios virtuvės fone.

Virtuvė-valgomasis yra vienintelė vieta, kur suderintos dominuojančios namo grindų dangos – ąžuolo parketlentės ir poliruoto betono takas, vedantis į terasą. Šviestuvas čia ir visame name neprimena efemeriškų ar aukštųjų technologijų žibintų, jo gaubtas ne kreipia ar sklaido šviesą, bet, regis, saugo jos šaltinį. Dar pirmame aukšte įrengtas darbo kambarys ir asketiškas svečių vonios kambarys, kuriam užteko vos dviejų medžiagų – pilko poliruoto betono ir ąžuolo (berėmė stiklinė dušo kabina, regis, išnyksta).

Antrame aukšte įrengti miegamieji. Vaikų estetiniu auklėjimu čia užsiimama rimtai: nors dviaukštė lova labiau primena namelį medyje, vaikų vonios kambarys su betoninėmis grindimis ir mozaikinėmis šešiakampėmis plytelėmis išklijuotomis sienomis bei retro stiliaus dviguba plienine kriaukle alsuoja nespalvota trisdešimtųjų elegancija. Erdvų tėvų vonios kambarį juosia poliruoto betono juosta, jungianti prie lango įrengtas kriaukles, kosmetinį stalelį ir dušą.

Viršutiniame aukšte – žaidimų ir videokolekcijos erdvė, galinti virsti dviviečiais svečių apartamentais. Į miegamąjį veda dar vieni skambūs metaliniai laiptai.

O užkopus iki hamako, norisi jame pasilikti ilgam.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų