Ožkų ūkio namelio virsmas

Ožkų ūkio namelio virsmas

Ne vienerius metus apie atostogų namus svajojusi olandų pora Peteris ir Michelis juos surado Dramblio (isp. Montgó) kalno pašonėje, vaizdingame Denijos miestelyje Ispanijoje. Į šį gamtos kampelį juos priviliojo sveikiausias oras Europoje ir žavūs sutapimai.

Prieš maždaug šešerius metus Nyderlandų politikas Peteris Rehwinkelis gyveno itin intensyvų gyvenimą ir, kiek pamena, nuolatos būdavo užsivertęs darbais. Nardeno, o vėliau Groningeno miestų merui tekdavo prie jų sėdėti iki išnaktų, dažnai atokvėpiui laiko nelikdavo ir savaitgaliais. Dabar Peteris juokiasi prisiminęs, kad, kai darbų išvargintas nebegalėdavo sudėti bluosto, imdavo naršyti po Pietų Europoje parduodamų vasarnamių tinklapius. Iš pradžių žvilgsnis krypo į vaizdingus, jo ir sutuoktinio Michelio pamėgtus, Toskanos ir Umbrijos regionus Italijoje, bet kartą vyriškis nutarė peržvelgti pasiūlymus pietryčių Ispanijoje. Ten jiedu apsistodavo Michelio tėvo viloje ir iš šių vizitų neprisiminė nė vienos blogo oro dienos. „Buvau įsidėmėjęs vieną pusiau juokais savo uošvio ištartą frazę: Ispanija – tai šalta šalis su karšta saule, – pasakoja Peteris. – Jis turėjo omenyje, jog žiemomis čia atvėsta, tačiau nuolat išlendanti saulė kaitina visuomet. Paskui perskaičiau ir mokslininkų tyrimus, kad būtent šioje Ispanijos dalyje klimatas yra sveikiausias Europoje.“

Lauko virtuvė – viena mėgstamiausių vilos šeimininkų ir svečių zonų. (I. Rekštytės-Matuliauskės nuotrauka)

Po neilgų paieškų Peterio dėmesys užkliuvo už vilos „Casa Romantica“ („Romantiškas namas“), perdarytos iš kelis šimtus metų skaičiuojančio nedidelio ožkų ūkio namelio. Akmeninis trijų miegamųjų, 143 m2 ploto namas su atskiru 24 m2 vieno kambario nameliu papirko autentiškumu ir vieta. Pastatytas atokiau Denijos centro, jis remiasi tiesiai į didžiulį Dramblio kalną bei jo teritorijoje besidriekiantį žygeivių pamėgtą Montgó nacionalinį parką. „Išsiruošiau apžiūrėti šio namo prieš pat Kalėdas, – prisimena Peteris. – Michelis, deja, vykti kartu negalėjo, bet nutarėme, kad nukeldami kelionę šį pasiūlymą galime prarasti.“

Nuvykus paaiškėjo, kad namo savininkas buvo labai geras žymaus olandų rašytojo, gyvenusio abiejuose miestuose, kuriuose Peteris buvo išrinktas meru, bičiulis. „Tai priėmiau kaip palankų ženklą ir likimo paraginimą“, – juokiasi olandas. Namo savininkas svečią nedvejodamas pakvietė Kalėdų pietų, o kadangi tądien švietė saulė, buvo nuspręsta valgyti lauke. „Man tai atrodė tarsi sapnas, – pasakoja Peteris. – Nutariau nedelsdamas nusipirkti vilą nė nesitaręs su Micheliu.“ Paskui jis kiek nerimavo, kaip šį sprendimą įvertins sutuoktinis, bet, laimė, išvydęs namą, Michelis taip pat juo susižavėjo.

Buvusiame ūkiniame priestate įrengta sauna. (Vilos šeimininkų nuotrauka)

Naujieji šeimininkai stengėsi viloje palikti kuo daugiau autentikos. Labiausiai jiedu pakeitė kiemą, kur pasodino daugiau augalų ir vaismedžių, tačiau ir ten stengėsi laikytis Viduržemio regiono sodininkystės tradicijų.
„Ši vila pasakoja daugybę istorijų, – pastebi Peteris. – Akylesni iškart atkreipia dėmesį į ant balkono grindų užtiškusias dažų dėmeles – tai vienos namo šeimininkės, mėgdavusios tapyti nuo vilos atsiverčiančius peizažus, pėdsakai.“ Pora išsaugojo ir vilą puošusius tapybos darbus – iš buvusių savininkų nusipirko abstrakciją su širdimi, kuri kabo svetainėje, ir paplūdimį vaizduojantį paveikslą virtuvės zonoje.

„Iš pradžių Michelis purkštavo dėl banaloko vilos pavadinimo, man irgi jis atrodė per saldus, tačiau čia atsikėlę abu sutikome, kad reikia jį išlaikyti. Tarsi pakeitę pavadinimą sugriautume daug metų kurtą namų atmosferą“, – sako Peteris ir priduria, kad ši vila netruko pranokti atostogų vietos lūkesčių ir tapo pilnateisiais namais, kuriuose jiedu stengiasi praleisti kuo daugiau laiko.

Vilos svetainė.

Dabartinis pavidalas vilai suteiktas apie praeito amžiaus aštuntąjį dešimtmetį, kai tuometis savininkas ją išplėtė, kieme įrengė baseiną, sauną ir didelę (apie 43 m2) lauko virtuvę. Didžiausią nuostabą visiems „Casa Romantica“ svečiams kelia vienas būtent šio laikotarpio faktas. Pasirodo, anuo metu viloje rengti baseino vakarėliai, kurių svečias buvo legendinės pop grupės „Bee Gees“ dainininkas Maurice‘as Gibbas.

Ne mažiau hedonistinę šventę čia surengė ir naujieji šeimininkai. Peteriui buvo 48-eri, kai jiedu su sutuoktiniu įsigijo namą, ir jis jau tuomet ėmė austi planą, kaip savo penkiasdešimtmečio proga surengs baseino vakarėlį. Tai jį paskatino įrengti baseine apšvietimą, kieme pastatyti daugiau žibintų. Prie namo ir po palme atsidūrė ir keli suoliukai, nuo kurių dabar mėgstama stebeilytis į vaizdingas panoramas. Visgi Denijos uosto ir jūros ruožą ar šalia stūksančio kalno šlaitą Peteriui nurungia šiltojo sezono naktys, kai danguje atsiveria neįtikėtina daugybė žvaigždžių. „Tai vienas iš vilos lokacijos privalumų, – paaiškina jis. – Ji pastatyta šiaurinėje kalno dalyje, kuri ne tik užstoja žvarbius vėjus, bet ir leidžia žavėtis naktiniais žvaigždėlapiais, kurie kitoje, šiek tiek šviesesnėje kalno pusėje tikrai ne taip gniaužia kvapą.“

Galerija

 

Komentarai

  • Labai gražu.
    ,,,nors ir pas ožkas :))

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų