Gintaro Miltenio fotografija

Nuosaikumo kryptimi – įgyvendinta užsakovo svajonė

Nuosaikumo kryptimi – įgyvendinta užsakovo svajonė

Šio namo erdvėse vyrauja modernus minimalizmas ir šviesa. „Svarbiausia klausyti ir suprasti užsakovo svajones. Tuomet galima tiesiog mėgautis kūrimo procesu ir džiaugtis rezultatais“, – šypsosi interjero autorė ir studijos „Dizaino kioskas“ įkūrėja Irmina Savickienė.

Į Šiaulių rajone gyvenančios jaunos šeimos norus atsižvelgusi interjero dizainerė dirbo vedina nuosaikumo. Jį išlaikė ir medžiagose, ir formose. Visame name vyrauja tiesios linijos, o juoda grafinė yra pasikartojantis interjero elementas.

Gintaro Miltenio fotografija

Erdvumo pojūčio nenuslopina ir baldai. Dauguma jų suprojektuoti sienų plokštumose ir talpina būtiniausius namų reikmenis.

Erdvi šviesi virtuvė ir baldai – ilgų apmąstymų ir netradicinių sprendimų rezultatas. „Dėl nedidelio sienų ploto nusprendėme įrengti virtuvės salą. Taip buvo padidintas darbastalio plotis ir atsirado galimybė dirbant gėrėtis vaizdu už lango“, – sako dizainerė. Į virtuvės erdvę darniai įsiliejo namo viduryje stūksojusi kolona. Joje I. Savickienė suformavo nišą, kurioje įrengė uždarą spintą ir integravo buitinę techniką.

Interjere vyrauja achromatinių spalvų gama, kurią papildo mėlyni akcentai: svetainės sofa, šeimininkų miegamojo lova. Savitumo jam suteikia atvira gelžbetoninė perdanga, deranti su kitomis vyraujančiomis natūraliomis medžiagomis: medžiu, metalu, natūraliu linu. Betono elementai bei raštai atsikartoja ir laiptinėje, vonios kambario plytelėse. Viso namo grindis dizainerė nusprendė iškloti natūraliu parketu, šiuo metu itin madinga eglute. Šis raštas matomas ir vonios sienų plytelėse.

Gintaro Miltenio fotografija

Antresolėje esančiame šeimininkų miegamajame lubų aukščio skirtumui vizualiai sumažinti buvo pagamintos lentynos: ąžuolinė galvūgalyje ir metalinė ant sienos priešais lovą. „Kadangi vienoje miegamojo pusėje lubos žemos, o kitoje aukštos, ant aukštosios sienos pagaminome beveik 3 metrų metalinę lentyną, kuri ją horizontaliai padalino ir vizualiai sumažino jos aukštį“, – paaiškina interjero dizainerė.

Vaiko kambaryje integruota dvispalvė spinta taip pat parinkta neatsitiktinai. Spalvos sumažina baldo apimtį ir atskiria stalčius žaislams nuo drabužinės. Kitų daiktų, anot dizainerės, čia tiek, kiek reikalauja funkcionalumas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų