Ståle Eriksen fotografija

Namas Londone – ugnimi užgrūdintas projektas

Namas Londone – ugnimi užgrūdintas projektas

„Šis projektas parodo, kad genialumas slypi paprastume“, – žvilgsnius degintu fasadu traukiantį namą šiaurės rytų Londone pristato studija „WIDGER Architecture“. Namo transformacijos projekto autorius – architektas Kevinas Widgeris.

Iki šiol didelė Walthamstow gyvenamųjų namų kvartale esančio namo dalis dėl prasto išplanavimo ir nepatogių lubų buvo praktiškai negyvenama. Po profesionalos rekonstrukcijos namą papildė originalus deginto medžio priestatas su minimalistiniu, iš faneros sukurtu interjeru.

Ståle Eriksen fotografija

Kaip sako architektas, įgyvendinant šį projektą buvo išryškintos ir patobulintos egzistuojančios ir sukurtos naujos patogios formos. Jis atkreipia dėmesį į plačią sėdimą palangę. Ji maskuoja pagrindinę praktišką talpyklą, likusią už subtiliai sukonstruotų faneros durelių.

Šiame projekte K. Widgeris sėkmingai suderino ir sujungė du kontrastuojančius medienos tipus: degintą maumedį ir šviesią fanerą, taip pabrėždamas šių medžiagų individualumą. Su medžio plokšte jis „žaidžia“ skirtingus jos raštus derindamas laiptų turėkluose, durų, langų apvaduose ir sienose.

Ståle Eriksen fotografija

Deginto maumedžio eksterjeras subtiliai „užsuka“ ir į namelio vidų – įrėmina langus ir gražiai kontrastuoja su šviesia interjero plokšte. Architektas atkreipia dėmėsį, kad fasadui naudotą maumedį degino pats patalpų šeimininkas ir sako, kad ugnimi apdirbta mediena turi didžiulį privalumą: išorinis deginto medžio sluoksnis tampa atsparus oro poveikiui bei apsaugo vidinę dalį. Žinoma, ne mažiau svarbus ir vaizdas, nes deginto medžio fasadas tikrai išsiskiria iš aplikos.

Ståle Eriksen fotografija

Komentarai

  • Na labai gražus namas, bet žinant Londono namų kokybę, tai tik menasi kiauros durys ir langai, o reziume- pastovus peršalimas… Dabar gyvenu vėl Lietuvoje, tai galiu sau leisti kokybiškus langus ir duris, kuriais labai džiaugiuosi! Dabar ir terasą dar įsistiklinau( https://www.doleta.lt/lt/produktai/fasadai/terasu-stiklinimas/ ), tai galiu net rudenio vakarais joje sėdėti be baimės susirgti.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų