Kevino Kunstadto fotografijos

Namai, sukurti knygoms

Namai, sukurti knygoms

Amerikiečių architektų komanda „Buro Koray Duman“ gavo netikėtą užduotį. Į juos kreipėsi leidėjų pora, sukaupusi didžiulę knygų kolekciją. Į naują loftą ketinę įsikelti užsakovai norėjo atsakingai įkurdinti savo knygų kolekciją. Po sėkmingo bendradarbiavimo su architektais jų 111 m2 ploto namai Niujorko Bruklino rajone tapo harmoninga gyvenamąja erdve ir labai jautraus knygų eksponavimo pavyzdžiu.

 Bendras architektų ir užsakovų tikslas buvo išdėlioti 2500 knygų taip, kad loftas atrodytų neperkrautas ir erdvus, todėl nuspręsta sudėti jas į lentynas, kurios išdėstytos palei sienas. Kadangi sandėliuojamos ne tik knygos, bet ir drabužiai, maistas, indai, įvairūs namų apyvokos reikmenys, lentynos susijungia su kitais baldais struktūriškai ir medžiagiškai.

Medinės konstrukcinės kolonos ir sijos sukuria griežtas linijas. Architektai siekė jas sušvelninti įstrižai einančiomis knygų lentynomis ir grindų danga. Tai suteikia dinamiškumo, veikia ir kaip navigacinė priemonė, sufleruojanti judėjimo kryptį.

Butas susideda iš dviejų pailgų stačiakampių. Į patalpas patenkame pro įėjimą ties šių stačiakampių jungtimi. Siaurame koridoriuje pasikabinę drabužius išvystame šviesią bendrą erdvę. Joje yra L formos virtuvė, salelė, aštuonių vietų valgomasis bei svetainė. Pasukę į kairę, patenkame į privačią zoną. Siauras koridorius veda į miegamąjį ir šalia esantį sanitarinį mazgą.

Vienas stipriausių architektūrinių interjero elementų yra jautriai suderintos medžiagos. Medinės konstrukcijos dera su parketlentėmis, o atsvara – balti spintų fasadai. Lofto vaizdą sukuria atviras konstruktyvas, metalinė rekuperacinė sistema, vietomis atvirų plytų mūras ir žavi plytelių mozaika. Virtuvės erdvę žymi šiltas raudonas koloritas, o melsvos spalvos įspėja apie prasidedančią vonios zoną.

Ryškios spalvos dominuoja ne tik grindų dangoje, bet ir stovinčiuose balduose, šviestuvuose. Šiuolaikiniai interjero objektai individualizuoti, dauguma pagaminti pagal užsakymą. Skulptūriškas valgomasis stalas akmeniniu stalviršiu, ornamentiniais gėlių raštais išmargintas krėslo audinys, tapybiškas kilimas kruopščiai suderinti ir darniai įsilieja į interjerą.

Leidėjų poros lofte pavyko išsaugoti atvirą erdvę, čia esantys daiktai atlieka visas reikiamas funkcijas. Jaukios ir šviesios patalpos dvelkia individualumu. Ryškus profesionalių architektų braižas meistriškai atskleidžia šeimininkų gyvenimo būdą.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (43)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų