Mindaugo Lapinsko fotografija

Namai su minimalizmo ir funkcionalizmo prieskoniu

Namai su minimalizmo ir funkcionalizmo prieskoniu

Jaunai, ambicingai ir energingai porai interjerą kūrusi studijos „Susumi design“ interjero dizainerė Olga Filatova sako, kad atsižvelgdama į užsakovų reikalavimus vadovavosi minimalizmo ir funkcionalizmo idėjomis. Šiuolaikiniam žmogui pritaikytame kompaktiškame būste telpa visos būtiniausios erdvės ir lieka vietos laisvei.

Užsakovai pageidavo, kad namuose būtų talpi virtuvė, atskiras didelis stalas, prie kurio tilptų gausi draugų kompanija, patogi poilsio zona ir erdvė darbui. Pasak O. Filatovos, įgyvendinti šiuos tikslus padėjo racionalus ir apgalvotas išplanavimas ir erdvumo iliuziją kuriantys akcentai: šviesą atspindintys bei praleidžiantys paviršiai, taisyklingai išdėstytas apšvietimas.

Prieš įgyvendinant projektą buvo sukurtos fotorealistinės 3D vizualizacijos. Taip siekta įsitikinti sprendimų teisingumu ir pasirūpinti tiksliu techniniu projekto įgyvendinimu.

Mindaugo Lapinsko fotografija

Interjero dizainerė sako vienareikšmiškai nusprendusi kurti naują išplanavimą, nes senasis netenkino užsakovų poreikių. „Virtuvės kompozicija švelniai pereina į valgomojo, toliau – į poilsio zoną. Už šaldytuvo modulio išsidėstė namų biuro vieta, kuri atkartoja virtuvinių spintelių linijas, tačiau skiriasi tamsesne spalva. Jaukumo suteikia horizontaliai išdėstytos parketlentes, kurios panaudotos kaip sienos dekoras darbo ofiso bei valgomojo zonose. Tokiu būdu pavyko sukurti daugiafunkcę, talpią, masyvią, tačiau neapsunkinančią kompoziciją, sudarytą iš aiškių, taisyklingų linijų bei formų, kurios persipina tarpusavyje“, – pasakoja O. Filatova.

Projektui išskirtinumo suteikia stiklo ir metalo pertvara. „Tai centrinis, universalus ir net drastiškas elementas, kuris vienu metu leido sujungti ir atskirti miegamojo zoną nuo bendrosios. Dėl skaidrumo sukuriamas daugiasluoksnės erdvės pojūtis, kuris suteikia įdomumo ir kartu didina miegamojo bei svetainės erdves“, – pasakoja interjero dizainerė. Privatumui sukurti buvo įrengtos visą pertvaros perimetrą dengiančios užuolaidos, pasirinkta stumdoma konstrukcija, todėl net neišlipus iš lovos galima žiūrėti televizorių.

Mindaugo Lapinsko fotografija

Dizainerė priėmė sprendimą spintą perkelti už miegamojo ribų ir sujungti su esančia prieškambaryje. Jų fasadui pasirinktos veidrodinės medžiagos praplečia erdvę ir sukuria papildomos patalpos iliuziją.

Kuo didesnės erdvės

Kurdama namus šiuolaikiškai porai interjero dizainerė pasitelkė pilkos, baltos ir juodos spalvų derinį, pagyvindama jį natūralios mėlynos ir žalios spalvos akcentais. Namams gyvumo suteikia prieškambaryje įrengta samanų kompozicija. „Tai išskirtinai jaukios faktūros objektas, pasitinkantis visus įeinančius į butą. Didelis formatas pasirinktas sąmoningai, siekiant sukurti didesnės erdvės pojūtį, nes masyvūs elementai – tai erdvios patalpos atributai“, – pasakojo O. Filatova.

Mindaugo Lapinsko fotografija

Interjero dizainerė ėmėsi ne tik jaukumą kuriančių sprendimų, bet ir techninių permainų. Įrengdama būstą ji taip pat perplanavo ir sanitarinį mazgą. Didesnis objektas – dušo kabina – užėmė vietą kampe, o sieną priešais duris užpildė akį traukianti bei erdvę plečianti kompozicija – kriauklė su talpia ir didele veidrodine spintele. Skalbimo ir džiovinimo mašinų blokui paslėpti buvo panaudota medžiaginė užuolaida, suteikianti daugiau jaukumo. Vonios kambaryje vyrauja tamsios, sodrios splavos ir pilkšvi atspalviai, tačiau dėl tinkamai išdėlioto kelių sluoksnių apšvietimo pavyko sukurti jaukią ir funkcionalią patalpą.

Mindaugo Lapinsko fotografija

Ypatingą dėmesį šiame projekte interjero dizainerė skyrė apšvietimui. „Bute yra keli apšvietimo scenarijų variantai: nuo ryškaus, iki labai jaukaus ir atpalaiduojančio. Taisyklingai sudėliotas apšvietimas – tai galingas įrankis leidžiantis vizualiai padidinti patalpas“, – sako O. Filatova, taip dar kartą patvirtindama, kad kuriant interjerą buvo ypač svarbu sukurti kuo didesnės erdvės iliuziją.

Įgyvendintas projektas džiugina tiek užsakovus, tiek ir pačią interjero dizainerę. Ji sako, kad malonu, jog pavyko sukurti jaukų, funkcionalų, praktišką ir labai patogų interjerą netgi ir santykinai nedidelio ploto bute.

Galerija

Komentarai

  • Tikrai puikus interjero
    sprendimai. Dar karta irodantys, kad minimalizmas gali atrodyti ir prabangiai ir jaukiai. Yra ir ryskiu akcentu, suteikianciu gyvumo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų