Muji stiliaus butas: erdvė žmogaus laisvei

Muji stiliaus butas: erdvė žmogaus laisvei

Dizaino minimalizmas ir gyvenimo kokybė. Mažiau daiktų ir detalių, bet kuo daugiau erdvės žmogaus jausmams ir mintims. Ši japoniško Muji stiliaus filosofija lydėjo studijos „Dizaino virtuvė“ komandą kuriant butą sostinės Naujamiestyje.

Kaip ir dera Muji stiliui, šiuose namuose dominuoja erdvė ir šviesa. Viena projekto autorių interjero dizainerė Gabija Pažarskytė aiškina, kad pirmiausia buvo kardinaliai pakeistas pirminis funkcinis buto planas: „Pro svetainės balkoną atsiveria pats gražiausias miesto vaizdas, tad norėjosi čia viską planuoti. Miegamasis perkeltas į ramesnę kiemo pusę“, – sako ji. Numatyta ir ūkinė erdvė, į kurią patenkama pro vonios kambario dalį.

Svetainė ir virtuvė – pati erdviausia ir šviesiausia buto erdvė. Žemiausioje ir tamsiausioje dalyje, kur nėra langų ir stoglangių, dizainerės suplanavo į miegamąjį įeinančią drabužinę. G. Pažarskytės teigimu, miegamasis išeina į kiemo pusę ir, norint praplėsti erdvę, užtenka nustumti pertvarą tarp jo ir svetainės.

Kalbėdama apie apšvietimą dizainerė vėl pabrėžia Muji stilių: „Muji stiliaus interjeruose vyrauja tik paprastumas ir kokybiškumas, tad didelių apšvietimo inovacijų čia neplanavome. Norėjosi tiesiog kelias funkcijas atliekančios šviesos ir bent kelių jos scenarijų.“

Prie šlaitinės buto sienos su langu dizainerės įrengė minimalistinę virtuvę. Kruopščiai suprojektuotos spintelės slepia buities rakandus ir palaiko švaros pojūtį. Virtuvės viduryje yra nedidelė sala su integruota virykle. Baldo apdaila – mažais kvadratėliais suskirstyta balta plokštė – atkartoja spintelių fasadą ir primena baltas metro stoties plyteles. Į salą remiasi paprastas šviesaus medžio stalas.

Nestandartinių baldų gamyba ir stumdomosiomis durimis rūpinosi UAB „Evaldo baldai“ meistrai.

Į akis krenta baltai dažytos lubos, išraizgytos inžinerinių tinklų. G. Pažarskytė sako, kad jos buvo atidžiai planuotos vos perėmus butą iš vystytojų. „Norėjome išlaikyti standartinį daugiabučio lubų aukštį, kuris ir taip yra labai mažas. Dėl to nusprendėme palikti konstrukcinį perdangų betoną ir atverti visą inžinerinę (rekuperacijos vamzdžių trasos) ir elektros instaliaciją“, – paaiškina ji. Viskas, kas eina per lubas, dažyta balta spalva, kad būtų jaučiamas lengvumo pojūtis.

Medis ir balta spalva persikelia ir į vonios kambarį. Dizainerės atsisakė įprastų plytelių ir pakeitė jas mikrocementiniu betonu. Pasak vienos kūrėjos, ši medžiaga idealiai tinka drėgnoms patalpos, ją lengva prižiūrėti, plytelių tarpai ir siūlės neapsineša purvu. Natūralios šilumos ieškojusios interjero dizainerės grindims parinko egzotišką medieną – akmenmedį. G. Pažarskytės teigimu, ši laivų deniams naudojama medžiaga nebijo drėgmės, nes ji natūraliai labai riebi, išstumianti drėgmę.

Parketlentes ir drėgmei atsparias akmenmedžio grindis dizainerės išrinko salone „Brolis Timber“.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų