Sandros Pereznieto fotografijos

Miške išnykęs namas

Miške išnykęs namas

Miškingoje vietovėje Vakarų Meksikoje stovinčio namo fasadas pažymėtas medžių įspaudais. Šitaip architektų studija „Cadaval & Solà-Morales“ sumanė įamžinti aplink rastas jų liekanas. Iššūkiu projektuotojams tapęs statinys yra ne tik įdomus kontekstualios architektūros pavyzdys, tačiau ir jaukus, patogus būstas nuo miesto šurmulio pailsėti siekiantiems užsakovams.

 Vakarinės Meksikos kraštovaizdis – unikali vieta, iš kurios kiekvienas namo kampas gali būti apžvelgiamas skirtingais rakursais. Miškingoje vietovėje stovintis objektas kompoziciškai valdo sklypą, atviras aplinkai ir prieinamas iš visų pusių.

Pastato erdvės orientuota į centrą. Jo trikampyje yra bendra erdvė, sudaryta iš viduje esančios svetainės, valgomojo, virtuvės su salele ir išorinės terasos. Dideli vitrininiai langai vizualiai jungia lauko ir vidaus erdves. Centrinė erdvė taip pat skiria namą į dvi zonas. Vieną sparną užima du miegamieji, iš kurių atsiveria terasos. Kitoje pusėje du sujungti blokai sudaro atviro plano gyvenamąją erdvę, virtuvę, valgomąjį ir papildomą poilsio zoną.

Y formos vieno aukšto rezidencija pastatyta daugiausia naudojant betoną. Architektai šią medžiagą pasirinko ne tik dėl konstrukcinių, bet ir dėl estetinių savybių. Papildomo tekstūriškumo fasadui suteikia aplink rastų medžių liekanų įspaudai. Sienos iš išorės nudažytos juodai, kad namas mažiau išsiskirtų iš aplinkos, o betonas apsaugotas nuo išorinių veiksnių.

Siekiant sukurti erdvių vientisumą, išilgai sienų įstatyti per visą aukštį einantys stumdomi vitrininiai langai. Dėl to namas yra geriau ventiliuojamas. Sutapdinto stogo angos padidina į vidų patenkančios natūralios šviesos kiekį.

Interjere dominuoja minimalizmas. Grindims parinktas medžio ir pilkų plytelių derinys, vietomis jį pagyvina spalvoti raštuoti kilimai. Vidaus sienos taip pat dažniausiai turi betono tekstūrą, natūralios spalvos. Lubose eksponuojama medinių sijų konstrukcija.

Šis Y formos, originalaus plano statinys yra aplinkai jautrios architektūros pavyzdys, kuriame dėl jo aiškios formos ir logiškai išdėstytų vidaus erdvių galima mėgautis kokybišku poilsiu.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (61)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų