Leono Garbačausko fotografija

Laikui nepavaldus stilius – butas spinduliuojantis elegantišką modernią klasiką

Laikui nepavaldus stilius – butas spinduliuojantis elegantišką modernią klasiką

Kurdama savo šeimos namus Goda Martynova norėjo lengvumu alsuojančio interjero. Dažnai tarptautinėse baldų parodose besilankanti, kokybiškus italų dizaino gaminius vertinanti interjero dizainerė stengėsi aklai nekopijuoti ir neimituoti praėjusių šimtmečių stilistikos, todėl pasirinko elegantišką modernią klasiką.

Dizainerė siekė sukurti saikingą interjerą, kuris būtų puikus fonas senamiesčio vaizdams pro langą ir patogus miesto gyvenimą gyventi norinčiai šeimai, kurioje auga trys vaikai. Didelis butas tam puikiai tiko. Pirmame aukšte G. Martynova sukūrė patogią gyvenamąją erdvę visai šeimai, o antrame esantys miegamieji ir vonios kambariai suteikia norimo privatumo.

Leono Garbačausko fotografija

Pirmo aukšto gyvenamąją zoną dizainerė padalino į tris dalis. Arčiau įėjimo į butą ir kiek tolėliau nuo likusios patalpos dalies ji įrengė erdvią virtuvę su baru, kad iš ten sklindantys kvapai ir maisto ruošos garsai netrukdytų ramiai ilsėtis tolimiausioje dalyje esančioje poilsio zonoje. Arčiausiai virtuvės, priešais židinį, stovi didžiulis valgomojo stalas.

Centrinę patalpos dalį užima ir ypatingą aurą skleidžia erdvi biblioteka. Joje šeimos nariai leidžia laisvalaikį – žaidžia šachmatais ar skaito knygas. Lentynos ir patogūs nesunkiai atpažįstami odiniai žymaus italų gamintojo „Poltrona Frau“ krėslai skiria poilsio zoną nuo likusios patalpos dalies. Tad čia patogiai įsitaisius minkštasuoliuose ir netrikdomiems namų ruošos galima ilsėtis žiūrint televizorių arba tiesiog mėgautis privatumu. Pirmame aukšte taip pat yra sanitarinis mazgas su ūkine spinta, kurioje paslėpti buičiai reikalingi daiktai, skalbimo mašina ir džiovyklė.

Leono Garbačausko fotografija

Nors, kaip teigia G. Martynova, vaizdai pro langus yra tarsi interjerą papildantys paveikslai, šeima vertina meno kūrinius ir nemažai jų sukaupė savo namuose. Tai tapybos ir litografijos darbai, skulptūros. Vieną iš jų matome kildami laiptais į antrąjį aukštą, kuriame įrengti trys miegamieji. Erdviame tėvų miegamajame su vonia galima mėgautis privatumu ir tyla. Šalia yra drabužinė su patogiomis lentynomis. Tėvų vonios ir pirties kambarius nuo miegamojo skiria skaidri stiklinė pertvara. „Tai dar labiau padidina erdvę ir suteikia savotiško žavesio, unikalumo interjerui“, – sako dizainerė.

Iš miegamojo kambario galima gėrėtis tikros itališkos klasikos „inkliuzu“, tarsi pasilikusiu čia iš anksčiau, – klasikinio stiliaus vonia, praustuvu ir marmuro tekstūra ant sienų, kurią papildo klasikinis grindų plytelių raštas. Kartu su visame bute eglutės raštu paklotomis medinėmis parketlentėmis jis yra tarsi iškalbinga klasikinio stiliaus užuomina, neįkyriai leidžianti pajusti senamiesčio dvasią.

Leono Garbačausko fotografija

Vaikų kambariai – tarsi veidrodinis vienas kito atspindys, besiskiriantys tik klasikiniais žydru ir rausvu atspalviais. Šalia įrengtas atskiras dušo kambarys.

Projektuodama erdves ir interjero detales dizainerė galvojo ne tik apie tai, kaip sukurti patogų gyvenimą šeimai, bet ir apie jų išliekamąją vertę. „Šis interjeras nėra orientuotas į tam tikrą „šeimos“ formatą ir amžiaus cenzą. Čia šeima dabar puikiai jaučiasi ir, tikėtina, taip jausis po daugelio metų. Toks interjeras bus visuomet madingas“, – kalba G. Martynova.

Leono Garbačausko fotografija

Dekoratyvūs elementai šiuose namuose yra meno kūriniai, šviestuvai ir ant sienų kabantys laikrodžiai.

www.hansgrohe.lt              www.ruukki.lt              www.baumit.lt              www.jung.lt

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų