Luko Mykolaičio fotografija

Klasikos motyvai – elegancijos ir minimalistinio grynumo duetas

Klasikos motyvai – elegancijos ir minimalistinio grynumo duetas

AIRV vertimų biuro Kauno skyriaus interjerą dizaineris Rimantas Špokas pakeitė neatpažįstamai. Į darnią visumą jis sujungė klasikiniam stiliui būdingą eleganciją ir minimalistinį grynumą.

Po rekonstrukcijos 61 m2 biure atsirado naujų funkcinių zonų: erdvus priimamasis, du atskiri kabinetai, virtuvėlės (valgomojo) zona ir sanitarinis mazgas. Mažas patalpų aukštingumas pasufleravo pagrindinio interjero motyvo – arkų – ir erdvę sušvelninančių apvalių linijų atsiradimą. „Arkos suformuotos siekiant susilpninti mažo aukščio ir „dėžės“ įspūdį“, – paaiškina interjero dizaineris.

Luko Mykolaičio fotografija

Erdvumo įspūdį mažose patalpose R. Špokas sukūrė šviesiu koloritu ir ryškesniais akcentais: baltame lubų ir sienų fone išryškėja pilkos grindų plytelės, tamsiai pilka betono tekstūros baldinė plokštė, tamsios naktinės užuolaidos ir aukso spalvos šviestuvai. Nedidelei erdvei vizualiai praplėsti kūrėjas panaudojo veidrodžius, šviesą atspindinčias ryškias detales ir tekstilės klostes.

Skirtingose vietose atsikartojančios tamsaus audinio drapiruotės atlieka keletą funkcijų: hole nuo praeivių akių jos pridengia darbo vietas, prie konsolės maskuoja atsargines duris sienoje, o susitikimų erdvėje skiria ramų uždarą kampelį.

Luko Mykolaičio fotografija

R. Špokas sako, kad kurdamas interjerą nebandė įsisprausti į konkretų stilių. „Užsakovai norėjo išlaikyti klasikos elementus, todėl buvo palikti seni laukiamojo minkštieji baldai. Stengėmės sujungti į visumą skirtingas estetikas – elegantišką, klasikiniam ir art deco stiliui būdingą puošnumą, minimalizmui artimą išgrynintą švarumą ir paprastumą“, – kalba jis.

Dizaineris teigia skirtingomis spalvomis, formomis ir medžiagomis norėjęs pabrėžti tam tikras emocijas. Hole neutralus fonas su gipso reljefo ir šviestuvų akcentais simbolizuoja lengvumą ir praktiškumą, puslankio formos valgomojo ir susitikimų zonoje tamsiai mėlyna ir geltona įprasmina susikaupimą ir pozityvumą, o rausva virtuvėlės zona kuria atsipalaidavimo atmosferą.

Luko Mykolaičio fotografija

Nestandartinius korpusinius vertėjų biuro baldus gamino UAB „Vibaltpega“.

Didžiausia biuro erdvė – holas – skirta klientams aptarnauti. Čia aiškiai išskirtos klasikiniais baldais apstatyta laukiamojo erdvė ir keturių darbo vietų recepcija. Recepcijos baldo fasadą R. Špokas vadina vienu svarbiausių interjero akcentų. „Jo idėja gimė iš užuominos apie klasikiniam stiliui būdingas dekoro detales ir dėl mažo patalpų aukščio“, – atskleidžia jis. Kūrinio idėją interjero dizaineris sako „pasiskolinęs“ iš antikos meno: „Gipso bareljefo tema iš standartinių gipso plokščių sudėliojome fasado kompoziciją. Didelį recepcijos baldo fasadą suskirstėme į smulkesnius ir įdomesnius plotelius – taip norėjome išvengti  baldo gremėzdiškumo.“ Biuro elegantiškumą pabrėžia virš stalo kabantys blizgūs šviestuvai ir arkos.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų