Leono Garbačausko nuotr.

Klasika moderniam gyvenimui

Klasika moderniam gyvenimui

Solidi klasika su modernumo elementais. Tokią sostinės Užupio rajone esančio buto stilistiką išgrynino laikas ir interjero dizainerių bei užsakovų diskusija.

Keitėsi nuomonės ir stilius

Nuo to laiko, kai interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė-Muntzer ir Jurgita Dragūnaitė ėmėsi kurti erdvaus buto interjerą, praėjo dveji metai. Per šį laikotarpį keitėsi pirminė stiliaus idėja, namų koloritas, kūrėjų ir šeimininkų nuostatos.

E. Balčiūnaitė-Muntzer pasakoja, kad iš pradžių klientai pageidavo daugiau klasikinės stilistikos, bet ilgainiui ją papildė modernūs elementai. Specialiai šiam būstui gaminti korpusiniai baldai su intarpais, durų apvadai, lubų dekoras yra klasikiniai. Komodos, žurnaliniai staliukai ir šviestuvai atstovauja moderniai linijai.

Leono Garbačausko nuotr.

Šiek tiek pakito ir numatyta spalvinė gama. „Iš pat pradžių klientė norėjo vien tik pastelinių spalvų, bet ilgainiui pasirodė, kad trūksta ryškesnių akcentų. Nusprendėme pirkti žalias valgomojo kėdes, prie jų priderinome užuolaidas – tai suteikė gyvumo, o vyraujanti pilka dėl auksinių šviestuvų detalių ir rankenėlių tapo šilta ir jauki“, – sako dizainerė.

Darbas svetainėje

Planuodamos erdvų butą dizainerės turėjo atsižvelgti į keturių asmenų šeimos poreikius ir pageidavimus: trys miegamieji, darbo vieta, svetainė, svečių kambarys.

E. Balčiūnaitė-Muntzer sako, kad projektuodamos namus su kolege visuomet stengiasi kuo daugiau erdvės laimėti gyvenamajai zonai, kurioje šeima praleidžia daugiausia laiko. Tokio principo jos laikėsi ir šį kartą.

Leono Garbačausko nuotr.

Didelėje šviesioje svetainėje įrengta patogi atokvėpio zona priešais televizorių ir židinį, valgomasis ir improvizuotas darbo kabinetas. Išklausę šeimininkų poreikius turėti darbo kambarį, dizainerės nusprendė jo griežtai neatskirti, o integruoti į gyvenamąją zoną: „Išsiaiškinome, kad šeimininkų darbo pobūdis nereikalauja atsiriboti už durų, todėl nusprendėme, kad darbas gali vykti bendroje zonoje, kartu su šeima.“ Taip abipus židinio atsirado dvi identiškos darbo vietos. Visi su darbu susiję daiktai laikomi uždarose spintelėse ir stalčiuose. E. Balčiūnaitė-Muntzer pastebi, kad spintų ir spintelių šiuose namuose gausu, nes šeimininkai pageidavo daug vietos daiktams laikyti. Dėl praktiškumo visi baldai yra uždari.

Svetainės gilumoje dizainerės suprojektavo didelę virtuvę. Visa reikalinga įranga, buitinė technika slepiasi uždarose spintose. Atsižvelgdamos į šeimininkų pageidavimus, patalpos centre interjero dizainerės pastatė nedidelį pusryčių stalą.

Leono Garbačausko nuotr.

Mergaitės kambariui dizainerės iš salono „Subtila“ parinko dvigulę lovą „Diva“.

Integruota buitis

Dvi šeimos atžalos įsikūrė atskiruose, jų poreikius atitinkančiuose kambariuose, tačiau dalinasi tuo pačiu vonios kambariu. Šiltais auksiniais atspalviais išsiskiriančiame dukros kambaryje akį traukia nekasdienė detalė – kosmetinis staliukas.

Leono Garbačausko nuotr.

Berniuko kambaryje stovi lova „Double Soft“ (salonas „Subtila“).  

Erdviame tėvų miegamajame dominuoja pilka. Vyraujančią klasikinę stilistiką papildo modernūs baldai: komoda, staliukai prie lovos ir auksinės spalvos šviestuvas. Iš miegamojo patenkama į vonios kambarį. Jame dizainerės sutalpino ir skalbyklą, kurią diskretiškai maskuojama šviesi romanetė. „Nenorėjome įrengti atskiros ūkinės patalpos ir mažinti gyvenamąjį plotą. Be to, patogu, nes su skalbiniais nereikia vaikščioti po visą butą“, – paaiškina viena projekto autorių.

Leono Garbačausko nuotr.

Modernių formų šviestuvus interjero dizainerės išrinko salone „Kandelas Light Boutique“.

Galerija

Komentarai

  • Labai gražu!

  • Chebra jei jau kedes zalios tai panasi ir uzuolaidu spalva turi būt dabar ne i temą dabar toks audiniu pasirinkimas plika akim matosi nusigrybavot

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų