Peterio Jurkovičiaus fotografija

Kitokia nei įprasta sodyba

Kitokia nei įprasta sodyba

Sodybą priemiestyje daugelis įsivaizduoja tradiciškai – rąstinis arba bent jau medinis namas, gamtos apsuptyje. Architektai Peteris Jurkovičius, Tomášas Kovalčíkas ir Miroslavas Slezákas iš Slovakijos įrodė, kad šis kelias tikrai nėra vienintelis, kuriuo verta eiti siekiant darnaus architektūros ir gamtos dueto.

Užuovėją nuo šurmulio jaunai porai architektai projektavo užmiestyje, gamtos apsuptyje, tačiau tai, ko gero, yra vienintelis su sodybomis siejamas tradicinis elementas. Visa kita – inovatyvūs ir drąsūs sprendimai.

47 kv. m dydžio namelio prie ežero savininkai – kosmopolitiška ir kūrybinga pora, kuri dirba Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Architektai teigia, kad pora norėjo turėti vietą, kur galėtų miesto triukšmą iškeisti į romantišką peizažą. Organiškai su aplinka susiliejęs namelis nuo sostinės nutolęs vos per 20 kilometrų, todėl savaitgaliais ir vakarais gali būti greitai ir lengvai pasiekiamas.

Peterio Jurkovičiaus fotografija

Užmiesčio namui architektai įkvėpimo sėmėsi iš Vidurio Azijos stepių klajoklių būsto – jurtos. Šis mongolų statytas namelis buvo labai mobilus, dengtas oda, lengvai perkeliamas. Toks įspūdis susidaro ir stebinti AnuAzu namelį. Jis pasižymi lengvumu ir glaudžiu ryšiu su gamta. Tai patiko ir užsakovams.

Pastato eksterjeras primena paprastą juodą dėžę, tačiau dekoratyvumo suteikia išorę apipynusios medinės grotelės. Jos tęsiasi ir virš stogo, sukeldamos erdvumo, neužbaigtumo įspūdį, bet kartu išsaugant ir geometriškumo efektą.

Peterio Jurkovičiaus fotografija

Tiesa, statinys tik iš išorės atrodo kvadratinis. Architektai nesibaimino paaukoti erdvės dėl apvaliai lenktų sienų. Namelis primena jurtą, bendrosios erdvės įrengtos atvirame plote po kupolu.

Dar vienas netradicinis sprendimas – miegamasis ir virtuvė įrengti sienose esančiose nišose. Stumdomos durys vienoje pusėje slepia virtuvines spinteles, kitoje – dviem aukštais pakabintas lovas. Taip ne tik sutaupoma vietos, bet ir išsaugomas tvarkos, švarių erdvių pojūtis.

Peterio Jurkovičiaus fotografija

Projektuodami namelį architektai taip pat įrengė jaukų skaitymo kampelį su dvigule lova nišoje. Nuo bendrųjų erdvių jį skiria širma, kuri padeda išsaugoti privatumą. Įžengus vidun į akis nekrenta ir vonios kambarys – jis nuo pašalinių akių paslėptas tarp sienų vingiuojančiame koridoriuje.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (45)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų