Norberto Tukaj fotografijos

Juodo namo sėkmė: žavintis formų paprastumas ir erdvių dermė

Juodo namo sėkmė: žavintis formų paprastumas ir erdvių dermė

Neįprastos formos namą Kauno rajone suprojektavęs architektas Laurynas Avyžius (studija „Nebrau“) sulaukė daugybės komplimentų ir palankių kolegų įvertinimų. Daugiausiai balų šiam objektui skyrė ir konkurso „Tendencijos“ komisija, gyrusi jo formų paprastumą ir erdvių dermę. Darną kaip pagrindinę sėkmės sąlygą įvardija ir pats projekto autorius.

„Kaip ir visuomet, taip ir šįkart siekėme darnaus konteksto – kad ir gamtoje, ir sklype, ir pastate viskas funkciškai ir vizualiai derėtų. Ko gero, darna yra vienas iš šio namo sprendinių“, – sako L. Avyžius. Jis svarsto, kad prie projekto sėkmės galėjo prisidėti ir neįprastos formos sklypas, iš jo atsiverianti panorama ir landšafto elementai su prie pat namo tyvuliuojančiu vandens telkiniu ir laiptuotomis terasomis.

Skypą ant Nevėžio upės kranto supa miškas, kaimyninis namas ir šlaitas. Jie padiktavo ir namo formą – įstrižų linijų dviejų dalių statinį, atsiveriantį į kiemo pusę.

Norberto Tukaj fotografijos

Į teritoriją veda siauras keliukas. Pro centre esančias duris patenkame į abi namo dalis jungiantį holą, kuriame galime pasirinkti tris kryptis. Eidami patenkame tiesiai į darbo zoną. Pasukę į kairę, atsiduriame poilsiui skirtoje dalyje, kur įrengti miegamieji, svečių ir vonios kambariai. Dešinėje – gyvenamoji zona su virtuve ir svetaine, iš kurios pro stiklinę vitriną atsiveria vaizdas į vidinį kiemą. Į šią, vakarų, pusę orientuota didžioji dalis namo langų. Tai dar labiau sustiprina ryšį su aplinka.

Dvi namo dalis kieme jungia šviesi medinė terasa, kontrastuojanti su juodai dažytu fasadu. Prie pat terasos tyvuliuoja ekobaseinas. Architektas sako, kad ši zona dar bus tobulinama, siekiant išgauti švarų ir lygų kaip stiklas vandens paviršių.

Norberto Tukaj fotografijos

Įvairių dydžių ir formų akmenys tapo išraiškinga sklypo aplinkos dalimi. Namą ir baseiną juosiantys rieduliai sustiprina natūralumo įspūdį.

Architektas džiaugiasi, kad šis neįprastas sklypas sulaukė labai pozityvaus, architektūrą išmanančio šeimininko. Ir nors projektavimas ieškant geriausio sprendimo užtruko, rezultatas – žmogaus ir aplinkos harmonija – atperka visus vargus.

www.hansgrohe.lt               www.ruukki.lt               www.baumit.lt               www.jung.lt

 

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų