Interjero dekorai – moderni klasika

Interjero dekorai – moderni klasika

Lubų apvadai, puošnios šviestuvų rozetės, sienų dekoras, išraiškingos grindjuostės ­ elementai, be kurių neįsivaizduojami istoriniai ir klasikiniai interjerai šiuo metu išgyvena renesansą ir drąsiai žengia net į modernius namus.

Puošnu ir praktiška

„Mūsų produktų ieško puošniai, gražiai gyventi norintys pirkėjai“, – sako dekoro detalėmis prekiaujančios UAB „Gritija“ produkto vadybininkas Gediminas Švėgžda. Jis pastebi, kad lubų, sienų dekoracijų, netradicinių grindjuosčių ieško ne tik senų namų gyventojai, siekiantys išlaikyti istorinio interjero dvasią, bet ir išraiškingų akcentų moderniame interjere nevengiantys naujakuriai.

Dekoro detalės įprastai puošia gyvenamąją zoną, svetainę ir miegamuosius kambarius, tačiau bendrovės parduodamų produktų techninės savybės, pavyzdžiui, atsparumas drėgmei, suteikia galimybę jais dekoruoti ir vonios kambarį, taip priderinant jį prie bendro interjero stiliaus ir sukuriant vientisumo įspūdį visuose namuose.

Žodis dekoras nurodo estetinę funkciją, tačiau puošybos elementai gali būti naudingi ir praktiniu požiūriu – paslėpti konstrukcinius trūkumus, smulkius įtrūkimus ar kabelius, nes montuojant lubų apvadus po jais susidaro tuščia erdvė.

Prisitaiko prie modernumo

Pristatydamas gausų lubų apvadų asortimentą specialistas išskiria dekorą su apšvietimu. „Siūlome apvadų, kuriuose yra nišos LED juostelėms. Toks pagalbinis apšvietimas suteikia jaukumo, prabangos. Be to, lubos atrodo aukštesnės ir sukeliamas erdvumo pojūtis“, – atkreipia dėmesį G. Švėgžda.

Įvairių stilių ir raštų lubų apvadai – viena populiariausių prekių, tačiau susidomėjimo sulaukia ir puošniosios lubų rozetės – vietos šviestuvams. Išskirtinis elementas tinka ne tik senamiesčio apartamentuose, bet originaliai atrodo ir moderniuose interjeruose.

Klasikiniam, moderniam ar amerikietiškam interjerui bendrovė siūlo gausybę grindjuosčių – nuo visiškai siaurų minimalistinių iki itin plačių, 18 cm aukščio.

Naujos kartos medžiagos

Bendrovės siūlomuose gaminiuose dera šiuolaikinės technologijos ir klasikinė stilistika. Dauguma jų pagaminti iš lengvos, tvirtos medžiagos poliuretano. Poliuretano apvadų tvirtumas atitinka gipso kartono, o smūgius ir didesnę trintį atlaikyti turinčios grindjuostės ­yra dar kietesnės.

Poliuretanas – nedegi ir netoksiška medžiaga, o tai svarbu norintiesiems gyventi sveikesnėje aplinkoje. Iš šios medžiagos pagamintą interjero dekorą lengva prižiūrėti ir valyti, o jam nusidėvėjus ar pabodus spalvai paprasta perdažyti – kaip ir sienas, lubas.

Visi gaminiai parduodami gruntuoti, todėl jų nereikia papildomai paruošti – sumontavus užtenka paglaistyti sujungimo vietas ir nudažyti. Ar pagal spalvą jie kontrastuos su lubomis ir sienomis, ar su jomis susilies, priklauso nuo interjero stiliaus ir nuotaikos. Bendrovės atstovas sako, kad šiuo metu madinga sienų dekoro juosteles dažyti ta pačia spalva. Tai sukelia šiuo metu itin madingą medžio plokštėmis dengtos ir subtiliai dekoruotos sienos įspūdį.

Greita, paprasta ir estetiška

Vardindamas poliuretano elementų pranašumus G. Švėgžda išskiria svorį, montavimo patogumą ir greitį, kainą. Nors apvadų juostos, grindjuostės yra didesnių matmenų, jos kur kas lengvesnės nei gipsas.

Poliuretano dekorą nesunku montuoti net ir neturint didelės patirties. Pakanka įsigyti klijų, matuoklį ir pjūklą medienai pjauti. Klijavimo technologija padeda išvengti papildomo darbo – tvirtinimo vietų maskavimo, o sienų ar lubų paviršiaus nereikia specialiai paruošti. Lemiamu argumentu renkantis poliuretano dekorą gali tapti kaina – jie pigesni, o estetiniu požiūriu niekuo nenusileidžia gipsiniams.

www.gritija.lt

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų