Hannos Połczyńskos („Kroniki studio“) fotografija

Geros nuotaikos pliūpsnis Gdanske

Geros nuotaikos pliūpsnis Gdanske

Dizaino studijos BO/SKO projektas Gdanske – šmaikštaus ir nenublizginto buto interjero pavyzdys. Dizaineriai siekė sukurti erdves, kuriose netrūktų žaismingų akcentų ir kurios sudarytų ramų foną aktyviam ir spalvingam užsakovų gyvenimui.

Dviračiai ant sienų

68 m2 apartamentai ramybe dvelkiančiame Gdansko rajone dizaineriams tapo savotiška žaidimų aikštele. Kaip ir ne viename projekte, buvo būtina atsižvelgti į biudžetą, tačiau pastarasis neturėjo tapti kliūtimi charizmatiško buto vizijai įgyvendinti. Sumaniai suplanuota erdvė tapo namais jaunai porai ir jų šuneliui Kostekui. Buto savininkas – dviratininkas, jo mergina – menininkė, kasdienybėje dirbanti su audiniais ir spalvomis, todėl vienas iš pagrindinių reikalavimų interjerui buvo nedidelė spalvų gama, kurioje dominuotų balti tonai.

Hannos Połczyńskos („Kroniki studio“) fotografija

„Pagrindinė mūsų užduotis buvo sukurti įdomias, vaizduotę jaudinančias erdves, kuriose gyventojai galėtų pademonstruoti savo aistras ir charakterį. Dėl šios priežasties kambariuose apstu suvenyrų ir nedidelių detalių, kurios sufleruoja apie savininkų gyvenimo būdą. Vos įžengus į apartamentus, galima pastebėti kone svarbiausią detalę – dviračius, kurie simbolizuoja užsakovo hobį. Juos užkėlėme ant koridoriaus ir svetainės sienų“, – pasakoja dizaineriai.

Lenkiška eklektika be chaoso

Kiekviename kambaryje galima rasti vietos dizainerių ir menininkų darbų – pradedant baldais ir baigiant grafikos elementais. Tai autentiško, lenkiško skonio atspindys. Nors iš pirmo žvilgsnio dauguma interjero elementų atrodo eklektiški, dizaineriai mano išvengę nereikalingo chaoso. Erdvumo įspūdį padėjo sukurti baltos spalvos gausa, ypač miegamajame ir virtuvėje (ten itin ryškus juodos ir baltos kontrastas, panaudotos tradicinės plytelės). Dizainerių įsitikinimu, atsiribojimas nuo spalvų poilsio erdvėse padeda susikaupti, atgauti ramybę, pailsėti nuo kasdienybės ir rutinos.

Hannos Połczyńskos („Kroniki studio“) fotografija

Balta spalva parinkta ir durims, kai kurioms komodoms, vonios kambariui (jame taip pat galima išvysti baltų plytelių). Originalus akcentas – virtuvėje ir koridoriuje panaudotos ryškiai mėlynos keraminės plytelės, kurios taip pat derinamos su įvairiomis juodos ir baltos kombinacijomis. Norint pasiekti harmoningą galutinį rezultatą, būtina dozuoti spalvas, ieškoti organiškų derinių, tačiau nepersistengti.

Žaluma ir senos komodos

Kontrastų galima rasti visame bute. Jungiama neutralu ir ryšku, sena ir nauja. Štai sena medinė komoda, atspindinti lenkiško dizaino tendencijas iš praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio, stovi šalia ryškiai mėlynai dažytų spintelių; prie juodos netradicinės sofos guli margas kilimas, religinės statulėlės ‒ šalia grafikos darbų…

 

Hannos Połczyńskos („Kroniki studio“) fotografija

Visame bute apstu žalumos ‒ tiek mažesnių, tiek didesnių vazoninių augalų, kurie pagyvina erdvę. Kur ne kur akį traukia ir meno kūriniai, primenantys vizualinį akibrokštą. Visi šie netradiciniai dizaino sprendimai – tikrai ne kiekvieno žmogaus skoniui, tačiau jaunai porai imponavo individualus studijos požiūris ir pasiūlymas interjeru paryškinti jųdviejų charakterių savitumą ir originalų skonį.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų