Leono Garbačausko fotografija

Geometriniai žaidimai

Geometriniai žaidimai

Rytietiška modernizmo estetika, daugybė geometrinių elementų ir statybininkų naudojamų parankinių priemonių įkvėptos detalės tapo pagrindiniu studijos „Toota“ sukurto interjero kodu.

Vėl madinga arka

„Šis butas – dviejų butų junginys“, – atskleidžia Justė Žibūdienė. Kartu su kolege Dominyka Šulcaite projektą kūrusi architektė ir interjero dizainerė sako, kad šviesiausia dalis atiteko svetainei ir virtuvei, o tamsiausios – sanitariniams mazgams. Jos nuomone, po ilgų diskusijų ir „minkymo“ patalpas pavyko puikiai suplanuoti, nes buvo panaudotas kiekvienas kvadratinis centimetras ir rasta pusiausvyra tarp funkcinių zonų.

Pagrindiniu buto akcentu tapo arka, iš prieškambario nukreipianti į virtuvės ir svetainės zoną. J. Žibūdienė sako, kad šis elementas atsirado neatsitiktinai. „Nors dabar interjere – šios formos renesansas, nesistengėme jos dirbtinai išlenkti. Arka dengia koridoriumi einančią siją. Nenorėjome dėl to žeminti lubų, nenorėjome ir jos „apsiūti“ gipskartoniu“, – arkos atsiradimo motyvus aiškina J. Žibūdienė.

Architektė sutinka, kad šiuolaikiniuose lietuvių interjeruose šio elemento vengiama, nes jis grąžina keletą dešimtmečių į praeitį, kai dailylentėmis kaltos arkos buvo labai madingos, arba primena euroremonto laikus, kai jos darytos iš gipskartonio. Nors arkos vardą reabilituoti nėra labai lengva, J. Žibūdienė tvirtina, kad šis atvejis kitoks. „Klientams labai patiko šis motyvas, nes žmonės ilgai gyveno užsienyje ir minėtų asociacijų nebeturi“, – pasakoja ji.

Su Japonija sąsajų turintiems užsakovams namų interjerą projektavusios architektės norėjo įtraukti ir šios šalies motyvų. Dėl to jos parinko labai šviesų medį ir pastelines spalvas. Pašnekovė sako, kad čia labai gerai dera geometrinės detalės ir plonytė juoda linija, einanti kaip kontūras.

Cilindras, kūgis, rutulys…

Arka paskatino geometrinių formų ir tūrių gausą interjere. J. Žibūdienė sako, kad jų čia apstu: kojelės, šviestuvai, baldai, rankenėlės, cilindras, stačiakampis gretasienis, kūgis, rutulys, kubas ir šios susikertančios formos.

Architektė teigia, kad vengė didelių gabaritų formų, nes interjeras labiau minimalistinis. Čia puikiai tiko subtilios detalės – visos geometrinės formos papildė lakoniškus baldus ir suteikė jiems išskirtinumo. „Valgomojo ir mokykliniai stalai suprojektuoti specialiai – į kampą įleista cilindrinė kojelė. Spintos rankenėlių taip pat nenorėjome standartinių – baldininkai iš medžio masyvo pagamino aukštus cilindrinius tašelius. Televizoriaus stalelis, vaikų kambarių lentynos – mūsų suprojektuoti elementai, kurie atlieka savo funkcijas ir suteikia interjerui savitumo“, – pabrėžia J. Žibūdienė.

Žaisminga vaikų kambario baldų detalė jos autorėms pelnė ne vieną prizą. Žurnalo „Namas ir aš“ organizuotame konkurse „Tendencijos“ tarptautinė komisija jai skyrė 3-ią vietą. Anot pašnekovės, ši detalė gimė iš darbo kasdienybės. „Kai nuolat važinėji po statybas, matai, kaip meistrai „greituoju būdu“ iš turimų elementų (plytgalių, lentų) meistrauja laikinus baldus. Kažką greitosiomis pakiša ir jau turi baldą. Taip gimė idėja akcentuoti ne patį baldą, o jo elementą – laikiklį, kojelę, atramą. Jis čia – akcentas, o baldas tėra fonas“, – kalba J. Žibūdienė. Jos nuomone, tokia detalė koduoja ypatingą nuotaiką, ja galima varijuoti, o sėkmė slypi paprastume: „Ji perteikia aiškią mintį. Man patinka ir gana drastiškas dydis – kai šiais laikais viskas minimalizuojama, ji savotiškai dominuoja balde.“

Kaip pasikartojantis elementas interjere išsiskiria akmens mozaika. Jis matomas svetainės stale, vaikų kambario sienoje, grindyse ir vonioje. J. Žibūdienė sako, kad betono mozaika patraukė praktiškumu. Be to, geometrinė grafika gražiai dera prie bendro interjero vaizdo. „Betono mozaika – kaip ir arka. Lietuvoje ji dar daug kam kelia asociacijų su visuomeniniais sovietmečio pastatais. Bet mūsų klientų įkalbinėti nereikėjo. Manau, šis sprendimas stipriai pasitarnavo idėjos vientisumui“, – džiaugiasi interjero kūrėja.

 

Galerija

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (54)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų