Leono Garbačausko foto

Erdvė maistui ir bendravimui

Erdvė maistui ir bendravimui

„Valgymas yra vienas mėgstamiausių žmonių užsiėmimų, kuriam skiriama daug dėmesio, todėl valgomasis aktualus ir šiuolaikiniuose namuose“, – teigia studijos „Rimartus“ įkūrėjas interjero dizaineris Rimantas Špokas. Jis dalijasi savo įžvalgomis šios namų vietos svarbą ir įrengimą.

Vieta namuose

Dabar retai pasitaiko izoliuotų valgomųjų. Paprastai ši zona sudaro bendrą erdvę su virtuve ir svetaine, nes taip galima racionaliai ir taupiai panaudoti turimą brangų plotą. Valgomasis estetiškai patrauklesnis, kai pro langus matome gražius vaizdus ir jį pasiekia natūrali dienos šviesa.

Leono Garbačausko foto

  Kokį plotą skirti?

Valgomasis nebūtinai turi būti didelis, o plotas – specialiai jam. Ir mažoje bendroje erdvėje galima įrengti vizualiai atskirtą kompaktišką erdvę. Tam tinka įvairios priemonės ir būdai: stalas, baras, pratęsta virtuvės dalis ir t. t.

Leono Garbačausko foto

Stilius

Paprastai rekomenduoju vieną stilistinį interjero braižą, bet griežtų taisyklių nėra. Valgomasis gali būti priderintas prie bendro būsto stiliaus arba išskirtinis, tačiau abiem atvejais turi tikti prie visumos.

Leono Garbačausko foto

Stalo parinkimas

Dabar madingi suapvalinti, ovalūs stalai. Jie dailūs, be aštrių kampų. Forma priklauso nuo patalpos ir erdvės dydžio. Atsižvelgiant į tai galima nuspręsti, ar geriau telpa pailgas, stačiakampis, ar apvalus stalas. Patogiausias yra standartinio aukščio valgomojo baldas, bet populiarūs ir pusbariai, barai, lounge (žemesni).

Leono Garbačausko foto

Kėdės: kiek ir kokios

Svarbiausia – patogumas ir funkcionalumas. Pagal aukštį ir paskirtį kėdės turi būti priderintos prie stalo. Renkantis jas patariu įvertinti valgomojo erdvės dydį: mažai verčiau imti kompaktiškas kėdes ar foteliukus. Tvarkinguose švaraus dizaino interjeruose labiau tinka vienodos kėdės, o mėgstantieji truputį chaoso ar daugiau detalių gali naudoti skirtingus modelius. Detales rekomenduoju skoningai derinti prie visumos.

Leono Garbačausko foto

Kiti baldai

Valgomajame nebūtina statyti tik stalą ir kėdes. Čia gali būti suolų, sėdimų palangių, stalas-palangė ir panašių elementų. Stalai ir kėdės gali netgi kyboti ore – ant lynų ar virvių, nuleistų nuo perdangos. Valgomajame tinka pastatyti indaują, komodą ar įtaisyti lentynas.

Leono Garbačausko foto

Spalva ir akcentai

Rekomenduoju naudoti jaukius, „apetito negadinančius“ akcentus, mėgstamas spalvas ir medžiagas. Puikus valgomasis yra ir juodai baltas, ir mėlynas, ir raudonas, ir spalvingas ar neutralus. Svarbu interjero visuma ir bendras įspūdis, todėl čia galima žaisti spalvomis, formomis, detalėmis, tekstūromis, šviesos akcentais, ritmu, kontrastais, niuansais.
Valgomojo zonoje turėtų būti koks nors dėmesį traukiantis akcentas, detalė ar derinys, pavyzdžiui, įdomi lentyna, šviestuvas, gražios tekstūros stalviršis ar puikus vaizdas pro langą. Jie suteikia interjerui patrauklumo.

Andriaus Stepankevičiaus foto

Apšvietimas

Šioje erdvėje svarbus lokalus, į stalą koncentruotas apšvietimas. Jo misija – gerai apšviesti valgymo vietą, bet kartu suteikti ir intymumo, paslaptingumo. Valgomajame dažniausiai naudojami įdomaus dizaino šviestuvai, kurie tampa erdviniais akcentais.

Andriaus Stepankevičiaus foto

Komentarai

Rodyti visus komentarus (67)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų