Leono Garbačausko fotografijos

Egzotiški pagardai

Egzotiški pagardai

„Minimalistinis su egzotine interpretacija“, – taip šio nedidelio buto interjerą apibūdina jo kūrėja interjero dizainerė Vismantė Tubelytė (studija „Redeco“). Gyvenimiškos energijos kupiną, detalėmis neperkrautą aplinką ji kūrė galvodama apie aktyvius žmones, po darbų norinčius grįžti į patogius namus.

Egzotišką interjero nuotaiką sustiprinančias kėdes dizainerė rado salone „Mazgas“. Šiame salone ji išrinko ir valgomojo šviestuvą, toršerus bei architektūrinio apšvietimo elementus.

Sostinės naujamiestyje esantis butas skirtas nuomai, todėl studijos įkūrėjai būsimus gyventojus teko tik įsivaizduoti. „Atsižvelgiau į daugumą galimų gyventojų. Šiuolaikiniam žmogui aktualu gyvenimo dinamika ir gyventi kompaktiškai patogiuose namuose“, – sako ji. Minimalistinį stilių keliomis egzotiškomis detalėmis pagardinusi dizainerė pabrėžia, kad įrengiant butą buvo naudojamos itin kokybiškos natūralios medžiagos: akmuo, medis, metalas.

Jau gana įprastą tvirtos betono perdangos apdailą bute papildo šiauštos sienos, nepriekaištingą lygumą mėgstančiai akiai atrodančios kaip tinkuotojo darbo brokas. V. Tubelytė juokiasi, kad tai, kas vieniems atrodo lyg brokas, kitiems yra nauji atradimai. „Pamenu sykį teko įkalbinėti meistrą, kad sienas pašiauštų. Nustebo ir gerai kelis sykius pasitikslino, ar tikrai ir kaip jas šiaušti? Sakau, laisvais rankos mostais. Jiems vis dar sunku patikėti“, – apie atsargų požiūrį į naujoves kalba interjero dizainerė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tačiau ji džiaugiasi, kad lietuviai užsakovai laisvėja ir vis dažniau jiems galima pasiūlyti sprendimų, neatitinkančių taisyklių. „Juk taip kūryba ir randasi, – šypsosi ji ir atkreipia dėmesį, kad neįprasti elementai suteikia interjerui gyvybingumo. – Lygūs baldų fasadai kokybiški, pabrėžiamos linijos, lakoniškumas. Ir greta esantys tamsūs linijomis frezuoti fasadai sužaižaruoja energija.“

Pagrindines interjero spalvas – šiltas šviesiai pilkas – bei betono ir tinko paviršius, pasak interjero kūrėjos, sušildo natūralus medis, o akcentus paryškina juoda.

50 m2 erdvėje kompaktiškai sujungta virtuvė, svetainė ir darbo zona, įrengtas gana erdvus miegamasis. Galvūgalio sieną įrėmina juodas karnizas. Ši detalė yra privalumu paverstas objekto trūkumas. „Čia matyti laikančioji pertvaros dalis, kuri svetainėje įrėmina TV zoną, o miegamajame – lovą“, – paaiškina ji.

Miegamojo lovą pagal individualų užsakymą pagamino „Lova Plius“ (www.lovaplius.lt) meistrai.

Tvarkai ir minimalizmui palaikyti vonios kambaryje V. Tubelytė suprojektavo aukštą juodą spintą, kurioje sutalpinta buitinė technika. Didelio dekoratyvumo suteikia rūdžių spalvos plytelės ir akmeninis praustuvas – objektai, anot dizainerės, kuriant interjero konceptą atėję patys.

„Aiškiai charakterizuotas, vientisas interjeras, kokybiškos medžiagos, patogus judėjimas ir daug vietos daiktams sandėliuoti“, – paprašyta įvardinti stipriąsias šio projekto puses apibendrina interjero dizainerė.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų