Urtės Berūkštytės asmeninio archyvo nuotrauka

Dizainerės U. Berūkštytės namų favoritai

Dizainerės U. Berūkštytės namų favoritai

Interjero dizaino studijos „Pinkodelia“ įkūrėjos ir dizainerės Urtės Berūkštytės namuose vyrauja minimalizmas, apgalvoti sprendimai ir tik funkcionalūs daiktai. Milane ir Vilniuje dirbanti profesionalė mėgsta švaros estetiką ir spintelėse paslėptus daiktus, tačiau šypsodamasi priduria, kad Italijoje labai sunku atsispirti ikoniškiems dizaino objektams. Praktiškumą vertinanti interjero dizainerė savo klientams pataria namuose nekaupti dulkes renkančių mažmožių, o rinktis jaukumą skleidžiančius, neįprastus aksesuarus.

Žvakės

Vieni mėgstamiausių namų aksesuarų yra žvakės. Tikriausiai man jos todėl ir patinka, kad atlieka aiškią funkciją (juokiasi). Gyvename tokiais laikais, kai visi lekia, bėga, ir rasti valandėlę pailsėti, pabūti su savimi yra būtinybė. Namuose galima sukurti savo ramybės oazę, pasisemti pozityvumo ir jėgų kitai dienai. Būtent žvakės ir skleidžia raminančią atmosferą.

Nesu pamišusi dėl žvakių, jų turiu tikrai saikingai. Mano namuose daugiausia šių aksesuarų galima rasti vonioje, kur po įtemptos darbo dienos ypač gera pagulėti ir atsipalaiduoti.

Agnės Paulauskienės nuotrauka

Katalogai

 Darbas nuolatos diktuoja skaitomų ir turimų knygų, žurnalų, katalogų kiekį bei turinį. Ne išimtis ir mano kasdienybė – turėdama galimybę visuomet vartau naujausius interjero dizaino katalogus ir domiuosi viskuo, kas darbo sferoje naujausia. Tiek, kiek jų turiu darbe ar namuose, net negalėčiau suskaičiuoti!

Agnės Paulauskienės nuotrauka

Aalto vaza

Man labai svarbu ikoniški dizaino objektai. Į juos žiūriu kaip į išliekamosios vertės daiktus, kurie visiškai pakeitė dizaino istoriją ir žmonių suvokimą apie vartojimą. Nenuostabu, kad mano namuose ypatingoje vietoje stovi ši gamintojo „Iitalla“ vaza, kurią kūrė žymusis Alvaras Aalto. Ji tapo žinoma, nes visiškai pasipriešino tuo metu vyravusioms gėlių komponavimo tendencijoms. Kol visi tvarkingai merkė statiškas puokštes į tradicines vazas, A. Aalto siūlė gėles sumesti padrikai, išsklaidyti. Ši vaza lyg simbolizuoja tą laikotarpį, kai žmonės pajuto galimybę savo namų interjerą kurti laisvai, nepaklūstant nusistovėjusioms tradicijoms.

Nuostabu, kaip vienas daiktas gali pakeisti mąstymą, atverti visai kitas paprasto buities veiksmo galimybes. Sukurta ir pristatyta 1937 m., ši vaza iki šiol puikuojasi daugelyje interjero salonų ir muziejų. Būtent toks dizainas yra nepavaldus laikui ir tikrai vertas vietos bene kiekvienuose namuose.

Agnės Paulauskienės nuotrauka

Moka kavinukas

 Gyvenimas Italijoje palieka žymę – nebegalėčiau įsivaizduoti savo ryto be espreso. Nors mano namuose viskas paslėpta spintelėse, žvilgsnį virtuvėje gali patraukti vienas vienintelis daiktas – mokos kavinukas. Tai dar vienas ikoniško dizaino pavyzdys, kuris neįtikėtina, bet tapo visos Italijos gyventojų tradicija! Vietiniai šį kavinuką perka retai – kiekvienoje šeimoje jis keliauja iš kartos į kartą kaip palikimas, ir, tikėtina, nerasite nė vieno italo, kurio namuose nebūtų šio Alfonso Bialetti kūrinio.

Agnės Paulauskienės nuotrauka

Šviestuvai

 Manau, kad namuose sukurtas intymesnis apšvietimas leidžia kokybiškiau ilsėtis ir įsikrauti energijos, todėl interjere labai vertinu pakabinamus šviestuvus, o jeigu tiksliau – kabančius virš valgomojo stalo. Kodėl šioje zonoje dažniausiai kabiname tris šviestuvus? Taip darome tikrai ne vien dėl skirtingų erdvių interjere atskyrimo ar estetikos. Toks apšvietimas, išjungus ar prislopinus visus šviesos šaltinius aplink, sukuria bendravimo erdvę. Mes nebekreipiame dėmesio į aplink vykstančius dalykus, o susikoncentruojame į šalia sėdinčius šeimos narius, pokalbį ir galime visiškai pajusti bendravimo malonumą.

Agnės Paulauskienės nuotrauka

Užuolaidos

 Klientams visuomet akcentuoju, kad užuolaidos yra be galo svarbi interjero detalė. Atsižvelgiant į audinį ir pasiuvimą, jos gali suteikti prabangos ir šilumos. Tinkamos užuolaidos dažniausiai užbaigia kompoziciją, sukuria harmoniją ir bendrą stilistiką. Kaip ir daugelis dizainerių, aš vadovaujuosi taisykle, kad norint visiškai užbaigti projektą, visi paviršiai – grindys, sienos, langai – privalo būti baigti. Nemažai žmonių klausia, kodėl jiems nesiseka savo namuose sukurti pavyzdinio ir jaukaus dizaino, o atsakymas dažniausiai yra toks – erdvėje, kurioje tikrai gera, turi būti daug, bet stilingų skirtingų medžiagų.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (63)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų