„3DM Studio“ fotografijos

Darnus kontrastas – industrinio stiliaus ir medžio detalių darna

Darnus kontrastas – industrinio stiliaus ir medžio detalių darna

Atsižvelgdamas į skirtingus šeimininkų norus, „3DM Studio“ architektas-dizaineris Matas Nagelė pasiūlė kompromisą – industrinį studijos tipo butą su jaukiomis medžio detalėmis.

Pro septintame aukšte įkurtos studijos langus atsiveria įspūdinga Kauno panorama į Neries ir Nemuno slėnius. Pasak M. Nagelės, interjeras toks pat įspūdingas, kaip ir vaizdai pro langus – tarsi miesto ir džiunglių duetas, dvelkiantis jaukia harmonija ir subtiliai minimalia prabanga.

„Šeimininkai, jauna pora, gan santūrūs, bet norėjo drąsių ir kartu jaukių namų. Mergina pageidavo industrinio stiliaus, vaikinui labiau prie širdies buvo medis, šiltesni atspalviai. Todėl bute vyrauja medžiagų ir apšvietimo kontrastai“, – savo darbo rezultatą pristato architektas-dizaineris. Skirtingas stiliaus vizijas turėjusi pora sutarė dėl vieno – namuose privalo būti kuo mažiau atvirų angų, t. y. vietos kauptis dulkėms, ir kuo daugiau švaresnių, vientisų paviršių. Tad visos daiktų laikymo vietos uždaros.

„3DM Studio“ fotografijos

Pagrindinis akcentas – balkšvai šviesios ir tamsiai pilkos medienos kontrastas, kuris studijos erdves skiria į skirtingas zonas ir suteikia joms individualumo.

Architektas sako, kad originalios betono lubos, juodos virtuvės zoną atskiriančios grotelės, metalinė miegamojo sienelė yra vieni svarbiausių elementų, atskleidžiančių visą interjero koncepciją. „Grindys skiria virtuvę ir svetainę, metalinė miegamojo sienelė skiria virtuvės zoną nuo miegamojo. Baro metalinė konstrukcija palaiko koncepciją, vientisumą ir yra interjero detalė“, – įvairių elementų funkcijas vardija autorius.

Virtuvės ir svetainės ribos pabrėžtos grindimis, kurių motyvai perkelti ir ant sienų. Svetainės grindims M. Nagelė parinko šviesų parketą, kuris suklotas eglutės raštu. Su jomis kontrastuoja tamsiai pilko ąžuolo parketas virtuvėje. Interjero dizaineris atkreipia dėmesį, kad grindys susijungia staigiai, nevienodai, baigiasi ties įvairiomis „eglės šakomis“. Taip erdvei suteikiama dinamikos.

Į bendrą visumą darniai įsiliejantys virtuvės ir prieangio baldai nereikalauja išskirtinio dėmesio ir kuria vientisą dermę, kurioje patogu ir gera būti.

Miegamajame kontrastas sukeliamas naudojant apšvietimą. Į šią zoną persikelia grindų eglutės motyvas, drąsiai užlipantis ir ant galvūgalio sienos.

„3DM Studio“ fotografijos

Tamsios spalvos bei eglutės motyvas vyrauja ir vonios kambaryje. M. Nagelė sako, kad jie šiai patalpai suteikia vientisumo ir sužadina prabangos įspūdį. Šiltos šviesos apšviesta dušo kabina išklota medį imituojančiomis plytelėmis. Kaip pastebi interjero kūrėjas, vonia apgaubia jaukumu ir norisi joje pasilikti daug ilgiau nei reikia.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų