Dailylentės „Cedral“: estetika ir ilgaamžiškumas

Dailylentės „Cedral“: estetika ir ilgaamžiškumas

Nuosavo namo statybas planuojantys žmonės paprastai ieško natūralių, kokybiškų ir praktiškų medžiagų už patrauklią kainą. Tvirtos ir estetiškos fibrocementinės medžiagos atitinka visus šiuos ir kitus kriterijus.  ­

Praktiškos ir estetiškos

 Šalia Vilniaus, Grendavėje, pora nusprendė pasistatyti nuosavą medinį namą. Vis dėlto, rinkdamiesi apdailą, jie įvertino ir praktinius poreikius: medžio fadasas, nors ir labai patrauklus, reikalauja daug priežiūros. Domėdamiesi alternatyvomis medinėms lentelėms, būsimi naujakuriai atrado dailylentes „Cedral“ ir įvertino jų savybes: ilgaamžiškumą, tvirtumą, gerą spalvinę gamą ir panašią į medienos struktūrą, kuri leidžia sukurti estetišką vaizdą.

„Aš pats esu fizikas, pasidomėjau šiomis medžiagomis – jos iš tikrųjų atsparios, tinka mūsų klimatui. Fibrocementui duodama ilga garantija, priežiūra paprasta“, – džiaugiasi namo savininkas Viačeslav Kuzmič.

Fasado dengimas ėjosi sparčiai: maždaug 268 m2 ploto namas dailylentėmis buvo apkaltas per keturias dienas. Šeima rado dar vieną fibrocementinių dailylenčių privalumą – jas galima montuoti ir žiemą. „Pasistatome namą žiemą, iškart įrengiame, ir jau galima gyventi, nelaukti pavasario, be reikalo nešildyti“, – praktinę naudą pastebi V. Kuzmič.

Nebrangi eksploatacija, patogus montavimas ir tolesnė priežiūra – savybės, kurios fibrocementinėms dailylentėms lėmė pergalę.

Gausi spalvų paletė

 Būsimi Grendavės naujakuriai turėjo atsižvelgti į bendrijos norą sukurti spalviškai vientisą pastatų kvartala, todėl stogui ir fasadui teko ieškoti pilkos, kurią galėjo rinktis penkių atspalvių.

Neseniai dailylenčių „Cedral“ gamintojai atliko partnerių apklausą. 115 į anketos klausimus atsakiusių žmonių kaip patraukliausias šių fibrocementinių dailylenčių savybes nurodė tvirtumą ir puikią spalvinę gamą – 30 spalvų. Tai labai svarbu ir architektams.

„Spalvų gama plati: nuo žemės juodumo iki miško, smėlinės, pavasarinė, rudeninė“, – ramias gamtos spalvas vardija architektas Rimvydas Kaikaris.

Trakų rajone, smėlingose kalvose, šalia pušyno, namą suprojektavęs architektas pasiūlė apdailą, kuri primena natūralią medieną ir estetiškai įsilieja į aplinką. „Daug kas apdailą daro medinę. Tai tradicinis lietuviškas, standartinis variantas. Tačiau, gyvenant šalia miško, į medį po trejų ar penkerių metų reikės vėl investuoti. Todėl pasirinkome dailylentes „Cedral““, – sako R. Kaikaris. Jis visada pataria paskaičiuoti, kokios bus namo eksploatavimo išlaidos praėjus keliolikai metų.

Fibrocementinės dailylentės tvirtos išlieka dešimtmečius ir beveik nekeičia spalvos. Apsinešusias dulkėmis, jas pakanka nuplauti stipria vandens srove, ir fasadas vėl atrodys kaip naujas.

 

Draugiškos aplinkai

Šiuolaikiniam žmogui vis dažniau rūpi ne tik kaina, bet ir produkto kokybė, sudėtis, draugiškumas aplinkai. „Tai neblunkanti, priežiūrai nereikli medžiaga. Jos eksploatavimo laikas – iki 50 metų. Medžiaga atspari braižymui ir atmosferos poveikiui, neįgeria dulkių ir purvo, draugiška aplinkai“, – sako daug metų su fibrocementu dirbęs, geriausias jo savybes žinantis UAB „Eternit Baltic“ Techninių sprendimų ir projektų vystymo skyriaus vadovas Egidijus Gečas.

Fibrocementinė medžiaga atspari lenkimui, apkrovai, ultravioletinių spindulių poveikiui ir gaisrams. Pagal „BRE Green Guide“ reikalavimus ji gali būti priskiriama A+ klasei. Iš šios medžiagos pagamintos dailylentės ir plokštelės Europoje plačiai naudojamos daugiau kaip šimtmetį. Fibrocementas gerai dera su daugeliu kitų statybinių medžiagų, todėl lengva atlikti renovaciją. Savo savybėmis fibrocementinės dailylentės lenkia plastikines ir medines dailylentes. Priešingai negu medis, fibrocementas „nevaikšto“, fasadas ilgai išlieka nepakitęs.

„Šios medžiagos yra ekologiškos, neišskiria į aplinką jokių kenksmingų junginių, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedros docentė Ramunė Žurauskienė. – Išmontavę fasadą ir norėdami jį utilizuoti arba perstatyti, mes dailylentes galime naudoti kitų medžiagų gamybai.“

Cementiniai kompozitai ir neorganiniai užpildai yra nedegūs, nekaupia statinio krūvio. „Kartais jauti, kad dulkės iš viso kambario tiesiog limpa prie tavęs, – pastebi R. Žurauskienė. – Cementinės medžiagos turi mažesnį statinį krūvį.“

   

Patraukli įvairovė

Užtenka minimalių mokymų, kad išmoktum montuoti fibrocementines dailylentes. Jos lengvai apdirbamos, pjaustomos, turi išorinių detalių, išorinius ir vidinius kampus. „Dailylentės lengvai pritaikomos prie atitinkamų erdvių, tūrių. Jos gali būti nelygios, medžio tekstūros. Galima naudoti skirtingus tvirtinimo būdus, dengti vertikaliai arba horizontaliai, rinktis „Classic“ arba „Click“. Jeigu klientas pageidauja, su šia medžiaga galima pažaisti ir formos, ir dengimo prasme, žiūrint, kokio fasado nori architektas. Visiška kūrybos laisvė“, – sako R. Kaikaris.

Architektai dailylentes „Cedral“ mėgsta ir dėl universalumo – jos tinka tiek klasikiniams, tiek moderniems fasadams. Nors lietuviai pirmenybę teikia klasikai, vis dažniau ieškoma išskirtinių projektų. Pavyzdžiui, kuriant besiūlio fasado vaizdą, namas apkalamas be įterptinių detalių. Nors lietuviai savo namams renkasi ramias žemės, miško spalvas, tačiau dailylentės padės sukurti ir ryškesnį, akį traukiantį akcentą.

Medžiaga labai tinka ir pakalti, ir pamažu keičia gana greitai nusidėvinčią medieną. Tokie pakalimai ilgaamžiai, sukuria vientisą fasado ir stogo vaizdą. Be to, spalvų gausa leidžia lengvai priderinti dailylentes prie stogo dangos.

Fibrocementinės dailylentės padeda derinti estetinį vaizdą ir praktiškumą. Tai rimtas argumentas apie savo namo apdailą galvojantiems naujakuriams ar renovuojantiesiems fasadą.

Užsisakykite nemokamus pavyzdžius   www.cedral.lt

Komentarai

  • žaisti žaidimus ir užsidirbti pinigų. Kadangi žaidžiami 2 player games lošimo automatai ir gaukite realių pinigų, vis dar yra žuvies šaudymo žaidimas. Be to, pridėkite dar smagiau

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų