Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Biuras už svetainės durų – sprendimas taupantiems erdvę

Biuras už svetainės durų – sprendimas taupantiems erdvę

Nenaudojamas patalpas šalia buto turėjusi vilniečių šeima nutarė jas skirti darbui. Pro „slaptas“, iš svetainės vedančias duris į biurą kasdien eina moksline veikla užsiimanti šeimininkė. 

„Mokslininkė rašo daug straipsnių, skaito, todėl kabinetas turėjo būti patogus ir dirbti sėdint prie stalo, ir pakeitus poziciją“, – pagrindinę namų biuro idėją pateikia architektė Jūratė Norkutė. Nedidelį butą atitinkančioje erdvėje įrengtas ir poilsio kambarys, nedidelė vonia, todėl čia galima apgyvendinti svečią.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

J. Norkutė sako interjerą kūrusi skulptūrinių formų ir tekstūrų pagrindu – neutraliame fone komponavusi spalvotą piešinį, kuris skleidžia jaukumą. „Spintos, kiti baldai buvo suprojektuoti ant tuščio popieriaus lapo kaip skulptūrinė aplikacija, daiktų dėlionė. Sienas palikome neutralias, kad išsiskirtų sodri mėlyna, avietinė minkštų baldų spalva“, – aiškina ji.

Biuro dekore vyraujančios natūralios medžiagos (ąžuolas, vilna, šilkas) ir gamtos motyvai (drugeliai, stilizuotos gėlės) liudija šeimininkės meilę gamtai ir kokybę.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Pagrindinis kambarys – darbo zona. Pavargus dirbti prie rašomojo stalo galima patogiai įsitaisyti ir skaityti skirtame avietiniame minkštasuolyje arba persikelti ant sofos.

Per visą sieną driekiasi baltos lentynos ir uždaros spintos. Knygų nugarėlės yra erdvę spalvomis papildančios dekoracijos, kuriomis, kaip juokauja architektė, pasirūpino daug skaitantys užsakovai.

J. Norkutė sako, kad įrengiant šias patalpas apsieita be kardinalių pokyčių ar sudėtingų sprendimų, užteko prie jų prisitaikyti.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Daugiau galvą teko pasukti renkant korpusinius baldus. Dėl senamiesčio nelygumų daugiausiai teko padirbėti juos gaminusiems meistrams, o jai pačiai – netgi šiek tiek pagudrauti. „Sumanymas pakabinti lentynas pasirodė techniškai neįgyvendinamas, todėl panaudojome apgaulę: ant grindjuostės, po lentynomis, priklijavome veidrodį. Atrodo, kad lentynos kabo“, – atskleidžia J. Norkutė.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų