(Pixabay nuotr.)

Baldai išplečia svetainės universalumo ribas

Baldai išplečia svetainės universalumo ribas

Svetainė – ne tik įdomus, bet ir palyginti universalus kambarys. Priklausomai nuo dydžio, erdvė gali būti daugiafunkcė. Vieta svečiams priimti? Svetainė kartu su asmenine biblioteka? O gal su darbo kambariu? Pasitelkus fantaziją, variantų – itin daug. O geri svetainės baldai padeda kuo puikiausiai įgyvendinti norimą viziją.

Jaukūs vakarai su šeima? Svečių viešnagė savaitgalį? Daugeliu atvejų bendrasis vardiklis yra svetainė. Čia malonu būti. Tačiau jei kambarys apšnerkštas, situacija priešinga. Ne kažin kas, jei baldai kelia atmestiną reakciją ar neatlieka norimų praktinių funkcijų. Tačiau kaip išsirinkti baldus, kurie atitiktų lūkesčius?

Pirmas klausimas, į kurį verta atsakyti: kas konkrečiai reikalinga. Arba kas svarbiausia. Pavyzdžiui, jei televizorių žiūrite retai, ar verta itin daug vietos skirti būtent jam – plačiam, su milžiniškos įstrižainės ekranu? Lygiai taip pat kartais klaidingai sumąstoma, kad pakaks visiško minimalizmo. Sakysim, labai mėgstate skaityti, bet įsigijote vos vieną mažą lentyną. Tikėtina, kad greitu metu teks ieškoti papildomos lentynos.

Renkantis baldus svetainei gali sukirbėti mintis: ar patiks svečiams? Norisi, kad būtų reprezentatyvu. Visgi šiuo atžvilgiu svarbu nepaslysti. Lengva pasikliauti patarimais, tačiau neprošal juos gerai atsijoti. Pavyzdžiui, jei norite susikurti ramią erdvę, kur vyrautų žalia, harmoniją simbolizuojanti ir raminamai veikianti spalva, ar pasinaudotumėte patarimu verčiau rinktis rėksmingą raudoną?

Kiekviena spalva turi savų niuansų, įvairūs apstatymo variantai taip pat. Klausimas „ar patiks svečiams“ skatina pasitempti, bet pirmiausia… ar patiks man?

Interjero apipavidalinimą, baldų pasirinkimą lemia pradinis taškas. Kiek laisvės pokyčiams, priklauso nuo to, kokiame taške esama. Vyksta naujo namo statyba? Atliekamas kapitalinis svetainės remontas? Nusprendėte erdvę atnaujinti kosmetiškai? Akivaizdu, kad kapitalinis ir kosmetinis remontas – skirtingi dalykai. Vienu atveju keičiama iš pagrindų, kitu atveju tenka imtis kompromisų meno. Tačiau gera žinoti, kad šiuolaikiniai baldai, tiksliau, gausus jų asortimentas – galimybė išspręsti interjero atnaujinimo lygtį.

Baldai išplečia svetainės universalumo ribas. Pirkėjams, ieškantiems naujo stalo ar sekcijos, atsiveria turtinga pasiūla, tad galima įvairiai komponuoti. Ir, žinoma, nebūtina vadovautis vienu ir „neginčijamu“ apstatymo modeliu. Juk tai, kas patogu ir priimtina vienam, gali netikti kitam.

Pastebėtina ir tai, kad įvairūs pasirinkimai išplečia ne vien universalumo, bet ir fantazijos ribas. Pavyzdžiui, pufas, atrodantis kaip meška, ar staliukai, kurių formų ir dizaino vingrybių esama pačių įvairiausių. Tad prireikus atsinaujinti variantų netrūksta.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų