„Interjero erdvės“ fotografija

Baigiamasis interjero akcentas

Baigiamasis interjero akcentas

 

Jei interjero kūrimą lygintume su makiažu, užuolaidoms greičiausiai tektų lūpdažio funkcija – paskutinis sukurto įvaizdžio potėpis. Apie svarbiausius užuolaidų parinkimo niuansus, jų reikšmę interjerui, audinių ir derinių madas kalba salono „Interjero erdvės“ įkūrėja architektė Edita Stankevičiūtė-Righetto.

„Interjero erdvės“ fotografija

Tipas ir paskirtis

Skirtingų tipų užuolaidos naudojamos pagal skirtingą paskirtį, kuri gali būti tiek dekoratyvinė, tiek funkcinė.

Romanetės siuvamos iš naktinių užuolaidų audinio ir montuojamos į langų nišas.

Žaliuzės skirstomos į vertikalias ir horizontalias. Jos gaminamos iš plastiko, medžio ar laminuoto audinio ir dažniausiai kabinamos vonios kambaryje, virtuvėje, hole.

Klasikinės užuolaidos yra naktinės arba dieninių ir naktinių užuolaidų derinys. Pastarasis paprastai kabo svetainėje, miegamajame.

Funkcija interjere

Užuolaidos padeda išspręsti aibę problemų. Pavyzdžiui, kaip sujungti visos patalpos interjero detalių spalvas į visumą? Atsakymas – naudoti užuolaidas, turinčias visas šias skirtingas spalvas savo raštuose. Kaip atgaivinti gana nuobodų interjerą, kurio spalvos ir tonai yra gana blyškūs? Atsakymas – pakabinti ryškesnių spalvų ir raštų užuolaidas.

Ši interjero detalė nuolat madinga ir, tikiuosi, niekada netaps atgyvena.

Pagrindinės taisyklės

Moderniame interjere gausiai naudojamos įvairiausių tipų ir raštų užuolaidos. Reikia žinoti keletą esminių jų kabinimo taisyklių.

Jei už lango atsiveria fantastiškas peizažas, užuolaidos gali būti tik kaip paveikslo rėmas, o dieninės apskritai nekabinamos.

Dideliems vitrininiams langams patariu rinktis tankesnes dienines užuolaidas, kurios atstos ir naktines. Uždengus didelius langus naktinėmis užuolaidomis yra didelė rizika gauti teatro scenos efektą.

„Interjero erdvės“ fotografija

Svarbiausi dalykai renkantis

Renkantis užuolaidas reikia atsižvelgti į audinio kokybę ir estetiką, kuri turi atitikti bendrą interjero idėją. Svarbu audinio kiekis – jo turi būti bent 2,5 karto daugiau nei lango pločio.

Audinio tipas turi tenkinti jūsų gyvenimo ritmo lūkesčius. Pavyzdžiui, miegamajame būtinos aklinos naktinės užuolaidos. Dieninės, atvirkščiai, turėtų praleisti pakankamą kiekį šviesos.

Derinimas interjere

Jei renkatės margą naktinę užuolaidą, prie jos tiks vienspalvė dieninė. Lygią naktinę derinkite su marga dienine. Užuolaidos gali būti sienų tąsa arba atlikti paveikslo rėmo funkciją.

Trumpos ar ilgos?

Užuolaidos privalo gulėti ant grindų (bent 5 cm) ir jokiu būdu negali būti per trumpos. Tai auksinė gero interjero taisyklė. Virtuvėje, vaikų kambariuose galima atsižvelgti į praktiškumą ir tvirtinti ne kabinamas užuolaidas, o romanetes ar žaliuzes.

Madingi audiniai ir raštai

Šiuo metu interjere vyrauja art deco raštai. Gausu ornamentikos, siuvinėtų ir žakardinių audinių. Naudojama daug šilko, atlaso, aksomo.

„Interjero erdvės“ fotografija

Tarnavimo laikas

Prancūzai audinius perduodavo iš kartos į kartą kaip palikimą. Jei pasirinkote prabangius – šilką, atlasą, žakardą, siuvinėtus plonyčiais siūlais, esu tikra, kad užuolaidos tarnaus ilgai.

Kuo pigesnės užuolaidos, tuo dažniau jas norisi keisti. Šiuo atveju galioja taisyklė – šykštus moka du kartus.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų