Leono Garbačausko fotografija

Audiniai – interjero pagardas

Audiniai – interjero pagardas

Net ir ne profesionalai sutiks, kad audiniai – svarbi namų interjero dalis. Galime džiaugtis sienų spalva, solidžiai atrodančiomis grindimis ar moderniausiais baldais, bet be tekstilės namai atrodys kaip prėskas patiekalas.

Art deco banga

Interjero studijos „Righetto“ įkūrėja architektė Edita sako, kad kurdama interjerą audiniams skiria itin daug dėmesio, nes tai – svarbūs baigiamieji akordai. „Juos naudojant galima viską suvesti, arba… viską sugadinti. Tai tarsi vyšnaitė ant torto“, – šypsosi ji.

Apžvelgdama naujausias šios srities mados tendencijas, architektė pirmiausia išskiria art deco. Tai prabangos įspūdį sukeliantis stilius, kurį galime atpažinti iš stambių geometrinių raštų ir įmantrių ornamentų. Architektė išskiria siuvinėtus, žakardinius audinius, prašmatniai atrodantį šilko atlasą bei jaukų aksomą. Be šio šimtamečio stiliaus sugrįžimo, svarbios ir šiandieninį pasaulį jaudinančios ekologiškumo ir tvarumo idėjos, todėl labai populiarūs natūralaus pluošto (šilko, lino, medvilnės) audiniai.

Studijos „Righetto“ fotografija

E. Stankevičiūtė-Righetto sako, kad detalės, suteikiančios erdvėms jaukumo, madingos visais laikais ir kaip vieną iš šių metų naujienų išskiria sugrįžtančius 80-uosius ir 90-uosius, o kartu su jais ir ant sienų kabinamus gobelenus.

Lygu-marga formulė

Renkantis audinius, architektė pataria vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklėmis. „Jei už lango atsiveria fantastiškas peizažas, užuolaidos gali būti naudojamos tik kaip rėmas, o dieninės išvis nekabinamos“, – sako ji. Labai dideliems vitrininiams langams pašnekovė siūlo parinkti tankesnes dienines užuolaidas, kurios atliktų ir naktinių funkciją. „Užtraukę ant tokių didelių langų naktines užuolaidas rizikuojame sukurti teatro scenos efektą“, – atkreipia dėmesį interjero specialistė.

Studijos „Righetto“ fotografija

Derindama užuolaidų audinius E. Stankevičiūtė-Righetto vadovautis lygu-marga formule. Kitaip tariant, šalia margų naktinių užuolaidų kabinti vienspalves dienines, ir atvirkščiai – margas dienines gretinti su lygiomis naktinėmis. Specialistė priduria, kad jos gali būti sienų tąsa arba atlikti paveikslo funkciją.

Keli akcentai – kitoks stilius

Skirtingi raštai, spalvos ar tekstūros padės sukurti kitokią namų nuotaiką ir stilių. „Pavyzdžiui, skandinaviško stiliaus interjerui tiktų gilios mėlynos lino užuolaidos, pinti medvilniniai stambaus rašto sėdmaišiai ir ornamentiniai vilnos kilimai“, – kalba E. Stankevičiūtė-Righetto. O kuriant art deco stilių ji siūlytų rinktis sunkaus atlaso, žakardo užuolaidas su art deco stiliaus ornamentais, nevengiant net ir aukso siūlų ataudų. Baldų apmušalams architektė ieškotų vienos spalvinės gamos aksomo audinių. Pavyzdžiui, tiktų raudona ir oranžinė, mėlyna, žalia ir violetinė. „Galima naudoti daug dekoravimo juostelių su karoliukais, pynėmis ir panašiai“, – galimus variantus siūlo ji.

Studijos „Righetto“ fotografija

Jei baldų tekstilė, užuolaidos ir kilimai bus derinami pagal kontrasto principą, naudojant septynias pagrindines vaivorykštės spalvas, interjero pop art stilių, kurį, kaip pastebi architektė, šeštajame dešimtmetyje labai mėgo amerikiečiai.

Kad ir kokio stiliaus namus susikurtume, tos pačios užuolaidos ir pagalvėlės pabosta, o spalvų ir raštų mados kinta. Nusibodusių, tačiau kokybiškų daiktų specialistė pataria jokiu būdu neišmesti, o bėgant laikui kaitalioti. „Jei tekstilė tikrai vertinga, ji lieka kaip kraitis ateinančioms kartoms“, – šyptelėja ji.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų