Gamintojo („Hifling“) fotografija

Akmuo interjere – nepajudinama klasika

Akmuo interjere – nepajudinama klasika

Akmuo interjerui suteikia subtilumo, prabangos ir išbaigtumo. Šiuo metu dizaine karaliauja baltas ir pilkas marmuras, sėkmingai naudojamas ne tik būsto apdailai, bet ir įvairių baldų detalių, aksesuarų gamybai. Kaip išsirinkti ilgaamžę akmeninę detalę ir pritaikyti ją savo namuose, pataria interjero dizainerė Lina Urban.

Gamintojo fotografija

Staliukas-taburetė TRIBUTE STOOL

Gamintojas KELLY WEARSTLE

Nuo 1 900 Eur

 

Žmonija naudoja marmurą daug amžių. Ir ne veltui – kiekvienas jo gabalėlis unikalus. Populiariausias iki šiol tebėra baltasis su pilkai juodomis gyslomis, tačiau pamažu kelią skinasi ir mažiau įprastų spalvų – pilkas, rausvas, žalias, mėlynas ir, žinoma, juodas. Vertinamas kaip gero skonio ir tradicijos simbolis, marmuras namams suteikia klasikinės elegancijos, nors šiandien jis karaliauja ir moderniuose, minimalistiniuose interjeruose.

Beveik kiekvienoje namų ar prekybos baldais vietoje galima rasti marmurinių aksesuarų: šviestuvų, stalų, padėklų, indų, laikrodžių. Verta nepamiršti, jog kiekvienas atspalvis suteikia erdvei skirtingą nuotaiką. Juodas marmuras dera tamsesniame, sunkesniame interjere. Šis akmuo ypač dera su veliūro audiniais ir puikiai tinka smulkiems elementams. Baltos ir pilkšvos gyslos pribloškia modernia prabanga. Šviesus marmuras dera su viskuo ir atrodo tarsi drobė, eksponuojanti dekoratyvius elementus.

Gamintojo fotografija

Stalas PLINTO

Gamintojas MERIDIANI

Kainos teirautis pardavėjo

Salonas SIMETRIA

 

Industrinis stilius su klasikos atspalviu

Industrinis interjero stilius vis dar populiarus, tačiau šįkart – su klasikos atspalviu. Aktualesnės kompozicijos, kuriose dominuoja šiltesnės medžiagos – medis ir marmuras. Tokia industrinio grubumo, neišbaigtumo ir natūralių medžiagų kolaboracija sukuria subtilų ir originalų kontrastą. Marmuro detalės – maži kavos staliukai ar konsolės šalia grublėtų betono sienų – ideali kombinacija.

Įprasta manyti, jog kavos staliuką ar jų grupę turite rinktis neutralių tonų, bet galbūt efektingos spalvos marmurinis yra būtent tai, ko reikia, kad patalpa suspindėtų. Apie marmuro kavos staliukus verta svarstyti, jei jau turite baldų tokios medžiagos paviršiais virtuvėje. Tada po gardžios vakarienės susikurs vizuali jungtis su poilsio ir pokalbių zona.

Jei dekoruodami namus siekiate pusiausvyros tarp moteriškumo ir vyriškumo, marmuro stalas su grakščiomis aukso kojomis padės tai padaryti. Spindintis plonas metalas yra puošnus, o sunkus marmuro stalviršis suteikia tikrojo „svorio“. Aukso ir bet kurio atspalvio marmuro derinys išties nesensta. Juodas metalas idealiai dera su balto marmuro, ypač Carrara, daiktų paviršiais.

Gamintojo fotografija 

Marmuriniai vonios aksesuarai

Nuo 25 Eur už vienetą

www.potterybarn.ca

 

Marmuras moderniame interjere

Pastaraisiais metais marmuras sugrįžo į modernaus interjero dizaino tendencijų viršūnes. Svarbiausias patarimas, padedantis išlaikyti jį „šviežią“ – naudoti mažais kiekiais. Minimalūs akcentai ir nedidelės plokštumos visada yra geriau nei pribloškianti gausa.

Veidrodis – kasdienio naudojimo namų aksesuaras. Jis atlieka tiesioginę funkciją – rodyti, todėl įprastai kabinamas prieškambaryje ir vonioje. Veidrodžiais dekoruotos sienos praplečia erdvę ir atspindi šviesą. Net maži staliniai veidrodėliai gali tapti puikiais lentynos ar palangės dekoro elementais. Veidrodis su marmuru idealiai dera minimalistinio stiliaus vonioje. Apvalius, kraipomus švarių formų veidrodėlius su šios medžiagos pagrindu, įkvėptus italų dizaino, jau galima vadinti ikonomis.

Kartais, turint didesnį miegamąjį, trūksta idėjų, kaip dekoruoti sieną prie lovos. Mano nuomone, šioje zonoje puikiai tiktų kabinti suapvalintus ar ovalius veidrodžius. Jie ne tik praktiški, bet ir dekoratyvūs. Galima teigti, jog nėra netinkamos vietos marmurui, ir tai tik pabrėžia medžiagos universalumą.

Gamintojo fotografija

Šviestuvas NOVACENTO

Gamintojas ir dizaineris DAVIDE G AQUINI

 

Romantiški ir elegantiški akcentai

Marmuro žvakidės ar vonios reikmenų rinkinys – romantiškas vonios akcentas. Pasirinkimas  priklauso nuo namuose vyraujančio interjero stiliaus. Jei jis yra minimalistinis, dekoruojamas paviršius turi būti neperkrautas. Jei dominuoja klasika, dekoro detalės gali būti išraiškingesnės ir masyvesnės.

Balto marmuro paviršiai pripildo namus atspindžių, gaivos, grynumo ir elegancijos. Jie ypač dera su šviesos šaltiniais. Šviestuvai su marmuro pagrindu ar apdaila yra lengvi, neapkrauna erdvės, idealiai tinka tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Pora marmuro šviestuvų šalia miegamojo lovos arba svetainėje ant šoninių staliukų puikiai fokusuoja žvilgsnį. Didelių toršerų marmurinis pagrindas bus ne tik stabilus, bet atstos nedidelį staliuką.

Norėdami atnaujinti namus neskubėkite keisti marmuro rašto vonios plytelių. Toks sprendimas yra problemiškas ir nepigus. Vienas puikiausių dalykų, bylojančių apie marmuro renesansą, – nedideli dekoro elementai, tupintys beveik visose lentynose. Jei tikras marmuras per brangus, gausu kokybiškų imitacijų. Tad susipažinti su naujovėmis ir jas išbandyti galima prieš išgriaunant namus remontui.

Net ir smulkūs dekoro elementai gali būti reikšmingi kuriant nuotaiką. Tai galioja visoms patalpoms: svetainei, miegamajam, namų biurui. Kambarį dekoruokite tik keletu marmuro elementų. Laikrodis – dar vienas kasdienis namų aksesuaras, kuriame puikiai dera grožis ir praktiškumas. Minimalizmas ir grynos formos puikiai atspindi interjero tendencijas.

 

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (45)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų