Užuolaidos (Pixabay nuotr.)

Užuolaidos namie reikalingos ne tik dėl grožio

Užuolaidos namie reikalingos ne tik dėl grožio

Namų interjerą kuriame ne tik brangiais daiktais. Būstas atnaujinamas ne tik tūkstantinėmis sumomis, bet ir palyginti nebrangiais dalykais. Vienas tokių – užuolaidos, skirstomos į dienines ir naktines. Šią klasifikaciją žino kiekvienas. Tačiau ar kada pagalvojote, kokiais svarbiais privalumais jos pasižymi? Estetika – pirmame plane, o už jo – daugybė kitų teigiamų savybių.

Privatumo ir šviesumo harmonija. Dieninės užuolaidos – tai privatumo ir šviesumo harmonija. Jos neužtamsina patalpų, leidžia aiškiai matyti, kas vyksta lauke, tačiau prašalaičiams neatveria vaizdo į jūsų kambarius. Šiuo privalumu įsitikinta jau seniai, tačiau jo aktualumas dabar didesnis nei bet kada: statant namus, siekiant erdvumo ir šviesumo įspūdžio, pasirenkami dideli langai, o tuomet ir kyla klausimas, kaipgi pasirūpinti privatumu.

Maskuoja nedidelius sienų trūkumus. Naujos užuolaidos pagražina net seną būstą. Jos maskuoja šalia langų esančius trūkumus. Pavyzdžiui, į akis taip nekris apsilaupęs tapetas ar įdaužtas tinkas. Taigi, sukuriamas puikus įspūdis ir suteikiama namams jaukumo. Kambarys kur kas gražesnis ir tobulesnis.

Padeda palaikyti tvarką. Dulkės… Rodos, jų nesukontroliuosi. Atidaryti langus ir išvėdinti kambarį ne tik norisi, bet ir aktualu sveikatai. Deja, nėra kaip apsisaugoti nuo dulkių. O jei dar šalia žvyruotas kelias, tai kiekvienas pravažiuojantis automobilis palieka pėdsakų. O kur dar įvairiausios smulkmės, nešamos vėjo… Bet ir čia yra gerų žinių. Dieninės užuolaidos tarsi koks skydas saugo namus nuo besiskverbiančių dulkių ir kitų nešvarumų.

Pasirinkimo laisvė. Naktinės užuolaidos, galima sakyti, yra laisvas pasirinkimas. Vieni jas kabina dėl vaizdo, tačiau naktį neužtraukia, kiti kasnakt užtraukia. Kai kuriems apskritai kuriems pakanka tik dieninių, interjeras su jomis gali atrodyti ir lengvas, ir išbaigtas. Daug ką lemia gyvenamoji vietovė. Pavyzdžiui, jei tai pagrindinė gatvė ir nuolat girdėti ūžimas, blykčioja šviesos, tada naktinės užuolaidos gali pagerinti miego kokybę.

Komponavimo laisvė. Esama ne tik pasirinkimo, bet ir komponavimo laisvės. Kiekviename kambaryje galite sukurti kai ką savito, stilingo.

Net ir toje pačioje patalpoje įmanoma atrasti vieną iš gausybės variantų – tiesiog įdomu rinktis ir galvoti, kurios naktinės užuolaidos derėtų prie dieninių ir atvirkščiai. O kai šios langų puošmenos jau pakabintos, namuose kur kas jaukiau. Norisi juose ne tik būti, bet ir sugrįžti. Juk kaskart taip miela ir gražu!..

Namų jaukumas – labai svarbus. O įsigyti jaukių tekstilės gaminių galite čia: https://tavosapnas.lt . Plačiame asortimente rasite ne tik estetiką, bet ir kokybę. Ir netruksite įsitikinti praktiškumu.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų