Visa prietaisų galybė

Visa prietaisų galybė

Daugelis mobiliųjų įrenginių gamintojų yra pasirinkusios nemokamą „Goog­le“ operacinę sistemą „Android“. Pačios „Google“ įrenginiai sudaro menką dalį, palyginti su „Android“ prietaisų gausa. Pagrindinis vaidmuo čia tenka korėjiečių bendrovei „Samsung“. Ji užima 43 proc. rinkos, gamintojai priklauso 12 iš 13 populiariausių įrenginių, turinčių „Android“ sistemą. Antra ir trečia vietos tenka „Sony“ ir LG, atsiriekusioms po maždaug 5 proc. rinkos. Toliau sąraše rikiuojasi tokių gamintojų kaip „Motorola“, „Huawei“, „Lenovo“ ir HTC gaminiai, sudarantys 3 proc. ir mažesnę rinkos dalį.

Per pastaruosius metus „Android“ sistemą naudojančių įrenginių gretas papildė maždaug 700 naujų prietaisų. Bendras su „Android“ veikiančių įrenginių skaičius sunkiai palyginamas su pagrindinės šios sistemos konkurentės „iOS“ rezultatais. Nuo 2007 m. „Apple“ pristatė tik 17 savo sistemai skirtų mobiliųjų įrenginių, įskaitant ir ką tik pasirodžiusius „iPhone 6“ bei „iPhone 6 Plus“. Tačiau „Apple“ užima palyginti didelę – 12 proc. – išmaniųjų telefonų rinkos dalį. Visi „Android“ telefonai sudaro apie 85 proc. rinkos.

Kadangi įrenginiai, kuriuose veikia „Android“, palyginti pigesni, jų gamintojai ne visada pasirūpina galimybėmis atnaujinti sistemą, kartais to padaryti neleidžia techninės ypatybės. Programinės įrangos kūrėjai susiduria su didele „Android“ versijų įvairove. „Apple“ įrenginių sistemų variantų kur kas mažiau – didžiausią dalį užima naujausia „iOS“ versija.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų