Š. Sauka, „Keturpėsčias“. (Vilniaus aukciono nuotr.)

Vilniaus aukcione pirmąkart pristatomas Š. Saukos kūrinys

Vilniaus aukcione pirmąkart pristatomas Š. Saukos kūrinys

Kovo 31-ąją vyksiančiame 47-ajame Vilniaus aukcione žiūrovai pirmiausia kviečiami atkreipti dėmesį į išeivijos dailę.

Atskirą In focus rubriką sudarančioje kolekcijoje galima pamatyti Prano Domšaičio, Jono Rimšos, Elenos Urbaitis kūrinius. Taip pat Vytauto Kasiulio temperos technika nutapytus tapybos darbus ir grafikos skiltyje pristatomas litografijas.

Įdomi Daugiatautės Lietuvos dailės rubrika, kurioje pristatomi darbai varijuoja nuo klasikinių peizažų, sukurtų Jalmaro Hansono, Ignaco Pinkaus ar Juozapo Horydo, iki modernių, apibendrintų natiurmorto variacijų, kaip Pinchus Krémègne „Natiurmortas su gėlėm“ ar Samuelio Bako „Siurrealistinis natiurmortas“. Dar vienas ryškus dailininkas, gimęs netoli Kauno, – Konstantinas Gorskis. Autoriaus kūrybai būdingi realizmo ir neoromantizmo bruožai juntami ir pristatomame kūrinyje „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. Išskirtinas ir Abrahamas Palukstas, Rietave gimęs kūrėjas, kuris menotyrininkų apibūdinamas kaip „žydiškas Goya“. Aukcione pristatomas jo raižinių rinkinys.

Aukciono pagrindą tradiciškai sudaro rubrika „Lietuvos dailė“. Tai – Jonas Šileika, Adomas Varnas, Stasys Jusionis, Petras Tarabilda, Jonas Buračas ir kiti lietuvių tapytojai-klasikai. Rubrikoje išsiskiria Petro Kalpoko ankstyvas, secesijos stilistikos bruožus demonstruojantis tapybos darbas „Peizažas su tvenkiniu“, sukurtas jam gyvenant Miunchene. Jaunesnei klasikų kartai atsovauja Jonas Čeponis bei Vincas Kisarauskas. Pirmą kartą aukcione pristatomas ir vienas ryškiausių lietuvių tapytojų – Šarūnas Sauka. Jo tapybos darbas „Keturpėsčias“ įkainotas daugiau nei 12 tūkstančių eurų.

Be tapybos darbų aukcione pristatoma plati grafikos rubrika. Joje galima pamatyti beveik trisdešimt skirtingų autorių grafikos kūrinių. Tai Mikalojaus Povilo Vilučio šilkografijos, Domicelės Tarabildienės romantinės pasaulėjautos linoraižinys „Naktis“, Stasio Krasausko ir Vytauto Kalinausko kūriniai vyro ir moters tema. Išsiskiria ir „baltu ant balto“ aprašytos ir kongrevo technika atliktos Petro Repšio „Legendos apie šv. Onos bažnyčią“.

Aukcionas vyks kovo 31d. 18  val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10, Vilnius). Vilniaus aukcionas. Aukciono ekspoziciją apžiūrėti galima Tolerancijos centre kovo 29–30 dienomis nuo 10 iki 18 val. bei kovo 31 dieną nuo 10 iki 14 val. Nekantraujančius pamatyti aukciono rinkinį anksčiau, kviečiame apsilankyti internetinėje aukciono kūrinių galerijoje http://menorinka.lt/page/active_auction .

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų