(„Reuters“ nuotr.)

Venesuela nebepriima JAV dolerių už naftą

Venesuela nebepriima JAV dolerių už naftą

Siekdama riboti Jungtinių Valstijų sankcijų poveikį savo ekonomikai, Venesuelos valdžia nurodo naftos eksportuotojams nebepriimti atsiskaitymų JAV doleriais, remdamasis savais šaltiniais skelbia laikraštis „The Wall Street Journal“.

Verta paminėti, kad JAV yra pagrindinė venesuelietiškos naftos pirkėja.

Prekeiviai, dirbantys su venesuelietiška nafta, ėmė atsiskaityti eurais. Valstybinė Venesuelos kompanija PdVSA taip pat paprašė partnerių bendrose įmonėse atsidaryti sąskaitas eurais.

PdVSA ir Venesuelos energetikos ministerija oficialiai šių pranešimų nekomentuoja, o apie naują tvarką viešai nebuvo paskelbta.

Rugpjūtį JAV įvedė naujas sankcijas Venesuelos ir jos naftos kompanijų atžvilgiu ir uždraudė operacijas su naujomis Venesuelos valdžios ir naftos gavybos kompanijų išleistomis obligacijomis. Be to, ribojamos operacijos, susijusios ir su kai kuriomis jau išleistomis Venesuelos valstybės obligacijomis.

Vašingtonas kaltina Venesuelos valdžią pažeidžiant žmogaus teises ir surengus neteisėtą balsavimą. Karakasas JAV veiksmus palaikė ekonominiu karu: iš esmės Vašingtono veiksmai izoliuoja Venesuelą nuo pasaulinės finansų sistemos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų