VDU ir IQ pristato Artes Liberales forumą

VDU ir IQ pristato Artes Liberales forumą

Lapkričio 27-ąją, ketvirtadienį, 14.15 val., VDU istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) vyks Artes Liberales forumas „Laisvieji menai neoliberaliais laikais. Vidurio ir rytų Europos pamokos, arba kodėl švietimas svarbus“.

 

Visuomenių ir organizacijų istorijose ateina tam tikros lemiamos akimirkos – taip vadinami persilaužimai arba „aukščiausios tiesos akimirkos“ – kurių metu aštriai suvokiamos ir audringai aptariamos pakitusios visuomenės vertybės, vizijos, socialinės raiškos ir elgsenos. Panašu, kad šiandien priartėjome prie dar vienos tokios akimirkos Europos švietimo istorijoje.

Visose Europos šalyse esminės transformacijos ir rekonfigūracijos švietimo srityje siejamos su ekonomikų transformacijomis ir pilietiškumo pokyčiais. Apskritojo stalo diskusijoje apžvelgiamos patirtys ir iššūkiai, su kuriais laisvieji menai gali susidurti šiandienos akademiniame pasaulyje, taipogi ir besikeičiantys švietimo uždaviniai, siekiniai bei įsivaizdavimai.

Diskusijoje bus aptariami šie klausimai: kas turėtų būti akcentuojama universitetiniame švietime? Kaip tie akcentai paveiks visuomenės sąryšius – ar mes tapsime laimingesniais, aistringesniais ir labiau susidomėjusiais piliečiais, ar susitelksime ties mūsų pačių būtimi, savęs garbinimu? Kiek liberalus yra švietimas ir kiek išskirtinė yra vidurio ir rytų Europos patirtis šia prasme? Kas turėtų pasisakyti už liberaliojo švietimo išgelbėjimą?

Pranešėjai: Tarptautinio Bratislavos laisvųjų menų koledžo (BISLA, Slovakija) rektorius Samuelis Abrahamas,  Europos humanitarinio  universiteto prorektorius dr. Darius Udrys, VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius, VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros docentas dr. J. D. Miningeris ir VDU Viešosios komunikacijos katedros lektorius dr. Mykolas Drunga. Moderatorė – VDU viešųjų ryšių prorektorė, Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų