(BNS nuotr.)

V. Tomkus parduoda naujienų agentūrą „Elta“ buvusiai Darbo partijos narei

V. Tomkus parduoda naujienų agentūrą „Elta“ buvusiai Darbo partijos narei

Žiniasklaidos grupės „Respublikos leidiniai“ savininkas Vitas Tomkus parduoda kontrolinį naujienų agentūros „Elta“ akcijų paketą.

„Taip, sandoris vyksta. (…) 100 proc. neparduodama, eina kalba apie kontrolinį akcijų paketą. (…) Yra tam tikros komercinės paslaptys, bet yra kontrolinis akcijų paketas ir galimybė išsipirkti 100 procentų“, – BNS sakė V.Tomkus.

Apie sandorį pranešė naujienų portalas „Delfi“, paskelbęs, kad „Eltą“ perka verslininkė, iš Darbo partijos prieš kelias savaites pasitraukusi Gitana Markovičienė.

„Pirkėjų buvo daug. (…) Yra BNS savininkai estai („Eesti Meedia“ – BNS), skambino, siūlė, bet labai nerimtas pasiūlymas buvo. Kaip supratau, norėjo monopolizuoti rinką ar panašiai. Pagalvojau, kad tai gali būti nelabai naudinga Lietuvai. Paskui buvo Tomas Balžekas (buvęs „15min“ ir BNS direktorius – BNS), bet ten labiau ambicijos, kažką estams įrodyti, su žurnalistika, man atrodo, nieko bendro neturi“, – BNS sakė V.Tomkus.

„Man jos pažiūros patinka, man patinka ta patriotinė linija ir šiuo atveju lėmė ne kainos klausimas, o į kieno rankas pereina viena iš seniausių informacinių įmonių „Elta“, – pridūrė „Respublikos leidinių“ savininkas.

„Aš išklausiau visų jų perspektyvų, kaip jie įsivaizduoja rinką, tai man priimtiniausias pasirodė Gitanos (G.Markovičienės – BNS) variantas, nes ji aktyviai dalyvavo politikoje su savo nuomone kaip apžvalgininkė. Man jos pažiūros patinka, man patinka ta patriotinė linija ir šiuo atveju lėmė ne kainos klausimas, o į kieno rankas pereina viena iš seniausių informacinių įmonių „Elta“, – pridūrė „Respublikos leidinių“ savininkas.

V. Tomkus kontrolinį  ELTA akcijų paketą iš koncerno „MG Baltic“ už 5,764 mln. litų įsigijo 2004 m. per savo valdomą bendrovę „Žinių partneriai“.

Galima kontrolinio akcijų paketo savininkė G. Markovičienė 1998–2010 m. dirbo Ūkio banke, vėliau vadovavo „Swedbank“ Klaipėdos filialo Klientų aptarnavimo skyriui. 2011–2012 m. dirbo Danske bank A/S Lietuvos filialo Klientų aptarnavimo skyriaus vadove.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų