V. Putino advokatas

V. Putino advokatas

„Prezidentas Vladimiras Putinas yra geriausia, ką dabar galime turėti“, – tokius žodžius pernai rugsėjį viešėdamas Maskvoje ištarė Rygos meras Nilas Ušakovas. Jis taip pat pareiškė, kad jei vietoj V. Putino būtų bet kuris kitas vadovas, didesnio stabilumo šalyse kaimynėse neužtikrintų.

N. Ušakovas neslepia savo kelionių į Maskvą, netgi atvirkščiai – vizitus reklamuoja. Jis neslepia ir oficialios savo partijos sutarties su V. Putino „Vieningąja Rusija“. Tačiau už N. Ušakovą ir jo partiją per rinkimus balsuoja ne vien rusai, bet ir dalis latvių.

Politinei Santarvės centro organizacijai vadovaujantis 38-erių N. Ušakovas – buvęs Pirmojo Baltijos kanalo, kuris seniai atlieka Rusijos propagandos skelbėjo Baltijos šalyse vaidmenį, žurnalistas. Tačiau dabar jo svoris gerokai didesnis. Santarvės centras antruose Latvijos parlamento rinkimuose iš eilės laimi daugiausia balsų, nors nė karto nebuvo net pakviestas į valdančiąją koaliciją. Tačiau Rygoje N. Ušakovas – jau kone nepakeičiamas meras.

Jo sėkmės paslaptis – charizmatiška asmenybė ir niekada nesibaigianti viešųjų ryšių kampanija. Šio politiko pilna spaudoje, televizijoje, socialiniuose tinkluose. Kai kurie latviai juokauja, kad mieste jau niekas ir nenusičiaudi, jei šalia nėra N. Ušakovo. Jis gali valandų valandas kalbėti apie socialines prob­lemas ir miestiečių rūpesčius. Tačiau yra daug norinčių pasiginčyti, ar jam valdant Ryga tapo pavyzdiniu miestu.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų