M. Garucko nuotr.

Uostamiestis prisiminė smulkųjį verslą

Uostamiestis prisiminė smulkųjį verslą

(Scanpix nuotr.)

Klaipėdos politikai politikams susizgribo nežinantys, ką reikėtų pasiūlyti verslui.

Pagal renginių ir atvykėlių gausumą ši vasara Klaipėdos smulkiesiems verslininkams yra tarsi dangaus dovana. Dėmesiu juos malonina ir vietos politikai.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, Klaipėdos miesto taryba per artimiausią posėdį apsispręs dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos steigimo. Už tai, kad atsirastų dar viena verslą koordinuojanti ir savivaldybei patarianti struktūra, pasisako Strateginės plėtros komitetas. Ankstesnės kadencijos politikai tokio poreikio neįžvelgė ir neseniai susikūrusios Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos (KADA) iniciatyvų rimtai nevertino.

Savivaldybės administracija yra užsakiusi atlikti studiją, kuri parengs Klaipėdos strateginės plėtros plano 2013-2020 metams metmenis, tačiau norima, kad kuo daugiau visuomenės grupių pareikštų nuomonę, kaip gyventi toliau.

Pasak tarybos nario Rolando Bražinsko, politikams svarbu tiksliai žinoti, ką reikėtų pasiūlyti verslui. Kokias rinkliavas ir mokesčius taikyti, o kur numatyti lengvatas. Jo manymu, investicijos per verslo skatinimo programas sugrįžta į miesto infrastruktūrą.

Uostamiesčio smulkiųjų verslininkų atstovų įsitikinimu, iki šiol savivaldybė rūpinosi tik uostu, o jie buvo ignoruojami. Naujoji valdžia esą turėtų apsiskaičiuoti, kokia vertė sukuriama už uosto tvoros.

Pasak KADA vadovo Aro Mileškos, būtent smulkieji suneša į biudžetą apie 80 proc. gyventojų pajamų mokesčio, todėl reikia siekti, kad SVV segmente didėtų algos. KADA duomenimis, SVV įmonės (iki 250 žmonių) sudaro 99 proc. visų apskrities įmonių, jose dirba per 80 proc. visų darbuotojų. Penktadalis visų pernai Klaipėdoje veikusių įmonių iš daugiau kaip 5 tūkst. buvo individualios.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų