Truputis Paryžiaus

Truputis Paryžiaus

Įsirengiant būstą istoriniame name, kyla grėsmė perlenkti lazdą ir sukurti gyvenimo muziejuje įspūdį. Tačiau neretai senoviniuose pastatuose interjerus kuriančiai dizainerei Nerijai Sabaliauskienei sėkmingai pavyksta to išvengti. Po vienus iš tokių namų pačiame Vilniaus centre dairėsi Viktorija Vitkauskaitė.

Drąsūs, tačiau subtilūs spalvų ir raštų deriniai, sklandanti intymumo nuotaika, rūmų vertas vonios kambarys – regis, šie namai puikiausiai galėtų prigyti bet kuriame pasaulio didmiestyje. Vis dėlto pro langus atsiverianti įspūdinga panorama su Gedimino pilimi neleidžia abejoti – esame Vilniuje, pačiame jo senamiesčio centre. Kad ir kaip bandytų suklaidinti juntama kosmopolitinė dvasia, nuo įprastų lietuviškuose interjeruose smėlinės ar baltos spalvų nutolęs koloritas ir tarptautinio garso gamintojų kurti baldai.

Būstas viename seniausių sostinės pastatų sulaukė jo pranašumus įvertinusių savininkų: būsimi naujakuriai pageidavo atlikti kai kuriuos rekonstrukcijos darbus – apšiltinti sienas, įrengti garso izoliaciją, tačiau su būtina sąlyga – išsaugant erdvės autentiškumą.

Erdvus, šviesus butas su aukštomis lubomis dizainerei buvo puikiai pažįstamas: čia anksčiau gyveno geri jos šeimos draugai. Istoriją, kaip įrengti šiuos namus savininkai patikėjo būtent jai, N. Sabaliaukienė šiandien prisimena su šypsena.

„Net neabejoju, kad mūsų draugams emociškai buvo be galo suku atsisveikinti su šiais apartamentais. Todėl, žinodami, kad man jų namai taip pat labai svarbūs, būsimiems gyventojams jie sakė galintys rekomenduoti dizainerę, kuri pažįsta erdvę ir padėtų maksimaliai išsaugoti autentiškumą. Pokalbis vyko telefonu šalia būnant man: pamačiau draugų reakciją, kai jie sulaukė naujų savininkų atsakymo: „Labai dėkui, bet mes jau išsirinkome žmogų, kuris mums padės įsikurti“, – pasakojo N. Sabaliauskienė.

Vos po kelių minučių, tebesėdint toje pačioje kompanijoje, suskambo dizainerės telefonas. Į ją kreipėsi naujieji būsto šeimininkai – prašė apžiūrėti įsigytus apartamentus ir padėti įsikurti. Paaiškėjo, kad būtent N. Sabaliauskienę jie ir turėjo omenyje kalbėdami apie išsirinktą profesionalą.

DIZAINEREI PUIKIAI PAŽĮSTAMA erdvė pati diktavo interjero kūrimo galimybes bei stilių. Tad jokių ypatingų iššūkių spręsti neteko – tereikėjo, kaip ir kiekvienąkart ruošiant namus komfortabiliam naujakurių gyvenimui, sudėlioti prioritetus pagal konkrečių žmonių gyvenimo būdą, pomėgius bei rutiną.

Šiuose namuose teko užduotis sukurti labai charakteringą, švelnų, netgi intymų interjerą, kurio koncepciją kūrėja kartu su šeimininkais nusprendė apibrėžti vienu kodiniu žodžius – Paris. Nors šiuose namuose yra visos pilnaverčiam šiuolaikiniam gyvenimui būtinos zonos, įskaitant ir darbo kampelį, vis dėlto kruopščiai parinkta tekstilė, minkštos baldų faktūros, smulkiais raštais marginti kilimai, zoninis apšvietimas kuria lengvos, neįpareigojančios elegancijos ir nekasdieniškumo dvasią.

Nuo bendrosios zonos virtuvę skiria įspūdingos dvivėrės durys, tačiau dažniausiai ši erdvė paliekama atvira. Čia, prie solidaus valgomojo stalo, buriasi draugai, ruošiamas maistas. Tarp virtuvės kambario ir pagrindinės poilsio zonos pavyko įkomponuoti jaukią poilsio vietą skaitymui. Bendrajame kambaryje yra ir darbui skirtas rašomasis stalas: taip siekta išsaugoti kuo daugiau atviro, nebūtinų pertvarų ar sienų neribojamo ploto.

Nuo pašalinių akių atokiau esančioje miegamojo zonoje intymumo nuotaiką kuria šeimininkės ypač mėgstamų spalvų – šviesiai žalios bei violetinės – derinys ir subtilus, lyg prislopintas apšvietimas. Pastarajam šiuose namuose apskritai skiriama ypač daug dėmesio: sietynai, staliniai šviestuvai, bra, žvakidės ne tik atlieka tiesioginę savo funkciją, bet ir atkreipia dėmesį į vis kitas namų erdves ar interjero elementus, stiprina jaukumo įspūdį.

Priešingai nei daugumoje standartinių būstų, viena šviesiausių šių namų zonų yra vonios kambarys. Šeimininkų pageidavimu jis buvo sujungtas su drabužine. Rezultatas – erdvi šviesi patalpa su dideliu langu, kurios centre atsidūrė klasikinio stiliaus vonia ir ryškus grakščių formų minkštasuolis.

Paryžietiška dvasia įrengtuose namuose didžioji dalis baldų pagaminti Lietuvoje, tačiau kelių bendrovių gaminius teko užsakyti Londone bei Vilniuje – pavyzdžiui, taip atkeliavo „Ralph Lauren“ foteliai, „Marie’s Corner“ sofa ir itališki rankų darbo sietynai, stiprinantys skoningos prabangos įspūdį. Visi jie kartu su kitais interjero elementais „kalti“, kad pasižvalgymą po šiuos namus tenka baigti banalybe perfrazuojant Ernestą Hemingway: tokiuose namuose iš tiesų atrodo, kad šventė – visada su tavimi.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų