Trečias kartas

Trečias kartas

Elektroninę sistemą, kuri galėtų pakeisti popierines ligos istorijas ir teoriškai supaprastinti daugelį kitų gydymo įstaigose atliekamų procedūrų, Lietuvoje bandoma sukurti dešimtmetį. Keli ankstesni mėginimai kainavo kelias dešimtis milijonų litų, bet nebuvo sėkmingi. Dabar e. sveikatos sistemą bandys sukurti estų įmonė „Nortal“.

Ši bendrovė kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais balandžio viduryje pristatė būsimos sistemos apmatus. Tai turėtų būti e. sveikatos informacijos sistema-portalas, prieinamas visoms gydymo įstaigoms ir pacientams. Šioje elektroninėje erdvėje būtų pateikiama paciento ligos istorija, apsilankymų pas gydytojus informacija ir skundai, tyrimų rezultatai, rentgeno nuotraukos, skirtų vaistų pavadinimai.

Ateityje į elektroninę erdvę turėtų būti perkelti duomenys ir iš popierinių ligos kortelių. Pastarosios, kaip ir ant lapelių išrašyti receptai, taptų atgyvena. Centralizuotoje sistemoje esančią paciento informaciją galės matyti ir pildyti bet kuri šalies medicinos įstaiga, kurioje nuspręs gydytis žmogus. Ši sistema turėti padėti sumažinti vadinamojo popierizmo naštą, leisti paprasčiau ir greičiau keistis informacija tiek valstybinėms, tiek privačioms gydymo įstaigoms. E. sveikatos sistema turėtų pradėti veikti nuo 2015 m. kovo.

Šalies medicinos įstaigose įdiegti centralizuotą informacinę sistemą bandyta dar 2004 m. Tuo metu konkursą laimėjusi informacinių technologijų milžinė HP du iš trijų etapų užbaigė 2007 m. Bet ji iki šiol neveikia. „Nortal“ diegė e. sveikatos sistemas Estijoje ir Suomijoje, tad lieka tikėtis, kad šį kartą rezultatas bus kitoks.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų