Kartais geriau nežadėti. (Dmitrijaus Radlinsko nuotr.)

Sunkmetis verslininkų neišmokė atsargumo

Sunkmetis verslininkų neišmokė atsargumo

(V. Reivyčio nuotr.)

Kiekvienos įmonės bankrotas kreditoriams pernai palikdavo vidutiniškai 2 mln. Lt skolų.

Krizė tiekėjų neišmokė atsargumo – pernykščiai įmonių bankrotai palaidojo viltis atgauti 1,2 mlrd. litų skolų už prekes ir paslaugas. Nors atsidūrę trečiojoje kreditorių eilutėje tiekėjai susigrąžina mažiau kaip 4 proc. reikalautų pinigų, raginimai domėtis pirkėjais – kaip žirniai į sieną, rašo „Verslo žinios“.

Vanda Pranculienė, kojines ir pėdkelnes gaminančios Kauno bendrovės „Dana Ir Ko“ generalinė direktorė, neslepia, kad niekaip negali atgauti pinigų iš sunkumų patiriančios estų bendrovės. Kol kas įmonė nebankrutavo, ją bandoma restruktūrizuoti, tad ir vilčių atgauti pinigus verslininkė nepraranda. Anot jos, suprasti, kad pirkėjo finansinė padėtis suprastėjo, nelengva.

„Niekas sunkumais nesigiria, maitina pažadais, o kad įmonė nemoki, dažniausiai sužinome tik jai paskelbus bankrotą“‘, – prisipažįsta įmonės vadovė.

Įmonių bankroto valdymo departamento direktorius Alvydas Geigalas primena, kad prekių tiekėjai ir paslaugų teikėjai patenka į trečiąją reikalavimų tenkinimo eilę. Tad įkaito turėtojai pernai baigtuose bankroto procesuose iš 165 mln. litų atgavo 55 mln. litų, o tiekėjai už prekes ir paslaugas iš 295 mln. litų atgavo vos 11 mln. litų. Taip atsitinka todėl, kad bankrutuojančios įmonės nebeturi jokio likvidaus turto.

„Dažniau bankrutuoja ne verslo naujokai, o vidutiniškai 5–7 metus veikiančios įmonės. Matyt, partneriai jomis pasitiki, o krizė didesnio atsargumo neišmokė“, – sakė A. Geigalas.

Pernai bankrotas buvo paskelbtas 418 prekybos, 352 statybos, 207 apdirbimo, 175 transporto ir saugojimo bendrovėms. Kiekvienos įmonės bankrotas kreditoriams palikdavo vidutiniškai 2 mln. Lt skolų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų