Skaitinių nuoma

Skaitinių nuoma

Netolimoje ateityje pirkti knygų nebereikės, jas už tam tikrą mėnesio mokestį bus galima išsinuomoti. Tokią paslaugą šiuo metu išbando didžiausia leidinių pardavėja internetu „Amazon“.

Už 10 JAV dolerių per mėnesį amerikiečiai į skaitykles ar planšetinius kompiuterius gali parsisiųsti vieną iš 600 tūkst. laikinai naudoti skirtų e. knygų. Paslauga, pavadinta „Kindle Unlimited“, savo idėja panaši į internetines vaizdo ar muzikos platformas, tokias kaip „Netflix“ ar „Spotify“.

Kol kas „Amazon“ išsinuomoti siūlo tik pačios išleistas knygas, tačiau teigiama, kad ši interneto prekybos milžinė dėl tokios galimybės derasi ir su kitomis didesnėmis leidyklomis. Beje, nepriklausomiems autoriams bendrovė pasirengusi mokėti po 2 JAV dolerius už vieną kartą perskaitytą knygą.

„Amazon“ iki šiol jau leido nuomotis literatūrą „Amazon Prime“ nariams. Tiesa, per mėnesį jie galėjo gauti tik vieną leidinį ir jis buvo prieinamas tik naudojant „Amazon“ įrenginius. Išsinuomoti knygas iki šiol siūlė tokios interneto tarnybos kaip „Scribd“ ir „Oyster“. Kol kas didžiausias šių paslaugų trūkumas – ribotas nuomai prieinamos literatūros pasirinkimas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų