Šansą beglobiams gyvūnams suteiks muzika

Šansą beglobiams gyvūnams suteiks muzika

(Koncerto plakatas)

Koncerto tikslas – ne tik surinkti lėšų gyvūnus globojančiai visuomeninei organizacijai, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į pastaruoju metu gausėjantį benamių gyvūnų skaičių.

Mintis surengti labdaringą koncertą pianistui Dariui Mažintui gimė prieš metus. Jis pasibaisėjo spaudoje mirgančiomis antraštėmis apie nežmonišką elgesį su gyvūnais ir nutarė kažko imtis. Tuomet Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyko koncertas „Džiazas išlikimui“, šiemet projektas tęsiasi ir Lietuvos muzikai kviečia klausytis „Muzikos išlikimui“.

Vasario 9 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančio labdaringo koncerto „Muzika išlikimui“, lėšos, surinktos už bilietus, bus skirtos beglobiais gyvūnais besirūpinančiai VšĮ „Penkta koja“. Praėjusiais metais koncerto metu beglobiams gyvūnams buvo suaukota virš keturių tūkstančių litų.

Labdaringo projekto iniciatorius pianistas Darius Mažintas, prisimena praėjusius metus, kai jam gimė idėja surengti labdaringą koncertą. „Tuomet Lietuvos spauda mirgėjo straipsniais apie nežmonišką elgesį su gyvūnais. Taip pat mus pasiekė informacija apie gyvūnų karantinavimo stotyse susidariusią padėtį ir gyvūnų laikymo sąlygas, kas, mūsų nuomone, yra tiesiog pasibaisėtina.

Stebėjome beglobius gyvūnus gelbėjančios organizacijos VšĮ „Penkta koja“ veiklą, stengėmės prisidėti laikinai paglobodami jų išgelbėtus gyvūnus bei ieškodami jiems nuolatinių namų. Tačiau gyvūnų vis daugėja, o lėšų vykdyti šiai savanoriškai veiklai nepakanka. Tuomet ir gimė idėja surengti labdaringą koncertą „Džiazas išlikimui“, o už bilietus surinktus pinigus skirti VšĮ „Penkta koja“,– pasakoja pianistas Darius Mažintas.

Koncerto “Muzika išlikimui” tikslas – ne tik surinkti lėšų gyvūnus globojančiai visuomeninei organizacijai, suburti gerumu spinduliuojančių vienminčių žmonių būrį, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į pastaruoju metu neįtikėtinai gausėjantį benamių gyvūnų skaičių.

„Labai gaila, kad vis dažniau išgirstame istorijų apie žiaurų elgesį su gyvūnais, todėl šiuo projektu norime paskatinti žmones labiau rūpintis savo augintiniais, būti atsakingesniems ir gailestingesniems jų likimui ir gyvybei. Esame labai dėkingi gausiam atlikėjų būriui, kurie neatlygintinai sutiko prisidėti prie šio projekto. Labai gaila, kad daliai žiniasklaidos tarpasmeniniai konkurenciniai dalykai pasirodė svarbesni nei ši kilni idėja, todel nuoširdžiai dėkojame tiems, kurie prie jos prisidėjo“,– mintimis apie projektą dalinosi koncerto organizatoriaus VšĮ „Culture live“ direktorė Ugnė Sabaitytė.

Labdaringo koncerto atlikėjai:

Rokas Valuntonis (fortepijonas), Augusta Jusionytė (smuikas), Eglė Andrejevaitė (fortepijonas), Akvilė Šileikaitė (fortepijonas), Ugnius Dičiūnas (obojus), Robertas Lozinskis (fortepijonas), Virginija Unguraitytė (fortepijonas), Margarita Garmutė (smuikas), Giedrius Vaznys (klarnetas), Anastasija Avdejeva (fortepijonas), Ugnė Peištaraitė (fortepijonas), Fortepijoninis kvintetas „EFVIOLI“: Ramunė Grakauskaitė (smuikas), Justina Plauškaitė (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė), Paulius Rudokas (fortepijonas).

„Muzika išlikimui“, kuriame skambės klasikinė muzika, įvyks vasario 9 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos beglobių gyvūnų gydymui ir išlaikymui.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų