Rusijos įtakos agentas

Rusijos įtakos agentas

Prieš pirmuosius tiesioginius merų rinkimus Lietuvai verta atkreipti dėmesį ne tik į teigiamais pavyzdžiais galimus vadinti pasaulio miestų vadovus. Net Lietuvos kaimynystėje yra merų, kurie turėtų būti įtikinamiausi pavyzdžiai, ko per artėjančius rinkimus reikėtų vengti. Vienas jų – Estijos sostinės Talino vadovas Edgaras Savisaaras.

Estijos saugumo policija dar 2010 m. nusprendė paskelbti šaliai kylančią grėsmę – buvęs vienas Estijos liaudies fronto įkūrėjų, buvęs premjeras ir dukart vyriausybės narys ministro poste E. Savisaaras yra Rusijos įtakos agentas.

Šalies dienraštyje „Postimees“ paskelbtame pranešime pateikta ir nemažai šio asmens veiklos pavyzdžių, kurie iliustruoja jo kaip Rusijos įtakos agento vaidmenį. Tačiau nuo 2007 m. Estijos sostinės mero pareigas einantis E. Savisaaras Talinui vadovavo ir po šio skandalo.

Teisėsaugai, atrodo, trūksta įrodymų jį apkaltinti tėvynės išdavimu, o Talino rinkėjams tokia informacija, regis, nė motais. Tiesa, sostinės vadovas renkamas netiesiogiai, tačiau gyventojai suteikia pasitikėjimą E. Savisaaro rėmėjams, o šie lengvai jį pasodina į aukštą postą. Patarąjį kartą tai nutiko 2013-aisiais.

E. Savisaaras griežtai neigia esąs Rusijos įtakos agentas. Tačiau 2014 m. lapkritį jau apygardos teismas atmetė jo ieškinį prieš „Postimees“. Meras teismo prašė, kad laikraštis paneigtų apie jį paskelbtą kompromituojančią informaciją. Anksčiau tokį patį sprendimą priėmė ir žemesnės instancijos teismas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų