„Positivus“: komplimentai latviams

„Positivus“: komplimentai latviams

Kaimyninės Latvijos festivalis „Positivus“ jau tapo kokybiško muzikinio savaitgalio standartu. Šiemet stambiausiu šriftu festivalio afišoje puikavosi intelektualaus britų roko atstovai „Elbow“ bei vienas svarbiausių populiariosios muzikos pasaulio vardų, neseniai Vilniuje koncertavusi britė Ellie Goulding.

Dar reikėtų pridėti šiuo metu ant bangos esantį australų elektronikos kūrėją Chetą Fakerį ir viešnią iš Didžiosios Britanijos Anną Calvi, vadinamą Jimi Hendrixo grojimo manieros įsikūnijimu.

Margaspalvį festivalio svečių iš Niujorko, Londono, Vokietijos būrį papildė ir Lietuvos atstovai: roko grupės iš Vilniaus „Freaks on Floor“ bei „Garbanotas bosistas“ ir elektroninės muzikos vardai Napo, Tomas Boo bei Vaiper Despotin.

Visus festivalio pasirodymus būtų galima suskirstyti į keletą segmentų – pagal žiūrovų skaičių, nuoširdumą ir energiją. Pirmuoju atveju ryškiausiu reikėtų laikyti E. Goulding pasirodymą: šio koncerto metu buvo sudėtinga rasti laisvą žemės plotą net ir pagrindinės scenos prieigose. Regis, nemažai lankytojų tą dieną buvo atvykę su konkrečiu tikslu išvysti būtent E. Goulding.

Nuoširdžiausiai su publika bendravo mandagieji britų rokeriai „Elbow“, scenoje esantys jau 23 metus. Ne kartą sveikinęsis su publika visomis Baltijos šalių kalbomis ir dėkojęs už palaikymą, grupės lyderis Guy Garvey, koncerto metu iškilus techninėms kliūtims, nesutriko ir sukūrė improvizuotą muzikinį kūrinį kartu su publika. Energingiausio pasirodymo kategorijoje be konkurentų laimėtų „Future Islands“, kurių narys Samuelis T. Herringas stebino neįtikėtinais šokių judesiais.

Vokiečiai „Kraftwerk“, nemėgstantys viešumos ir neprisileidę nė vieno fotografo arčiau scenos, surengė įspūdingą dviejų valandų pasirodymą, kuris geriausiai atsiskleidė per čia pat organizatorių išdalintus specialiai koncertui paruoštus 3D vaizdo akinius. Tai buvo savotiška improvizuota grupės kūrybos retrospektyva, perbėgant per visus svarbiausius jos etapus – „Autobahn“, „Radio–Activity“, „Tour de France“. Nemažai vyresnės kartos klausytojų buvo atvykę vien dėl šio pasirodymo.

Paskutinės festivalio dienos finaliniam akordui buvo paliktas britų indie roko grupės „The Kooks“ pasirodymas. Nors geriausi grupės metai jau praeityje, jie subūrė ne mažesnę minią nei anksčiau tądien koncertavę „Bastille“.

Belieka konstatuoti: latviai padarė tai, kas daug metų nepavyko kitoms Baltijos šalims. Nors oficiali statistika ir nepateikta, lankytojų skaičius neturėtų iš esmės skirtis nuo pernai apsilankiusių apytiksliai 30 tūkstančių. Sugalvoti priekaištų kaimynams išties nelengva – vertėtų atkreipti dėmesį nebent tik į palapinių miestelio infrastruktūrą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų