(BNS nuotr.)

Parlamentarė A. Širinskienė bus svarstoma Seimo etikos sargų

Parlamentarė A. Širinskienė bus svarstoma Seimo etikos sargų

Šį trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija svarstys Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Agnės Širinskienės elgesį. Parlamentarė naudojosi svetimomis kortelėmis – registravo Aurelijų Verygą ir Ramūną Karbauskį diskusijai dėl alkoholio ribojimo pataisų.

Seimui praėjusią savaitę „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pastebėjo, kad parlamentarai registruoti diskusijai, nos jų pačių tuo metu posėdžių salėje nebuvo.

A.Širinskienė prisipažino, kad frakcijos narius registravo ji, pasinaudojusi parlamentarų kortelėmis ir paprašė anuliuoti registraciją.

Kreiptis į etikos sargus pasiūlė pats R.Karbauskis.

Dėl to, jog leido savo kortele naudotis parlamentarui Andriui Sacharukui, 2010-aisiais Seimo nario mandato neteko Linas Karalius, A.Sacharukas tuomet kelių balsų persvara mandatą išsaugojo. Nustatyta, kad A.Sacharukas 22 kartus panaudojo frakcijos kolegos Seimo nario pažymėjimą balsuodamas už įstatymų pakeitimus, kai pats L.Karalius buvo išvykęs į Aziją.

Seimo pirmininkas: jos paprašė

Frakcijos narius jų kortelėmis registravusi „valstietė“ Agnė Širinskienė tik vykdė kolegų prašymą, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Keistoka situacija buvo: ėjo žmonės užsiregistruoti ir juos pasitiko žurnalistai, sustabdė, ir jie negali įeiti. Tai sutarė – užregistruok mus pokalbiui. Tai, žinote, įvykdė jų prašymą. Tai nelyginant tas kortelės naudojimas prašant kito žmogaus užregistruoti – mes turime atvejį ir Justo Džiugelio, visuomet kažkas turi padėti žmogui (…), tai šiuo atveju taip pat buvo šiokia tokia objektyvi priežastis“, – Žinių radijui trečiadienį teigė parlamento vadovas.

V.Pranckietis sakė pats kreipęsis į komisija dėl situacijos, ją etikos sargai nagrinės trečiadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų